Ten první

Na stole mám položený mobil, rozečtenou knížku a klíče od auta. Od garsonky, od #BlueBeara, od tahče, od místa, kde půl každého týdne žiju, bydlím, spím, pracuju. Před chvilkou jsem v něm zatopil a teď si čtu u automatu na kafe a čekám. Vedle na židli leží mikina s bundou. Je konec listopadu a venku je zima.

Byl jsem na záchodě, několik večerních káv, abych vydržel celou noc, donutí močový měchýř k činnosti. Jen se za mnou zavřeli dveře, uvědomil jsem si, že mi na stole leží část života. Napnul jsem sluch, abych reagoval, kdyby někdo přišel. Kdo by sem však v tuto dobu mohl přijít? Jsem v celé firmě sám. Jsem totiž první, kdo odjíždí. Jednou za dva týdny jsem ten první.

Zajímavé, jak se člověk bojí o něco, o co může přijít. I když není nikoho, kdo by mu to mohl vzít. Stejně smysly pracují a hledají jakýkoli divný zvuk. Slyší jak zapne chlazení automatu na nápoje, jak venku, za plotem, projede auto, bzučení zářivky na stropě. Co bych asi dělal, kdyby se otevřeli dveře? Vyběhl bych z kabinky s rozepnutými kalhotami? Asi sotva.

Vyndavám z bundy víkendové účtenky a dělám si pořádek v osobních financích. Před několika měsíci jsem si začal vést přehled osobních financích. Zajímavé co se o sobě časem člověk doví. Když pečlivě zaznamenáte každý výdaj, nejlépe i s místem, získáte obrázek svého konzumního života. Tady kačka, tady další, tady jsem utratil za zbytečnost, ale nekupte to, když vám to udělá takovou radost.

Život je zvláštní. No nic, jdu do garsonky, už tam bude teplo. Pracovní týden začíná. Někdo musí být ten první.

Příspěvek byl publikován v rubrice takhle mi tu žijem. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s