Sníh v únoru? Není to provokace?

Nemálo řidičů, bylo dnešního rána, potěšeno nenadálou sněhovou nadílkou. Zejména ve Středočeském kraji. Tu jim nezkazil ani okamžik, kdy sněhu začalo přibývat a všechno ošklivé, se pod ním začalo skrývat. Padající sníh, nezkazil optimismus do nového dne, ani silničářům, protože ti jsou přeci od podzimu připraveni, v případě nenadálé sněhové nadílky zakročit!

IMG_2814foto z Kostelce nad Černými Lesy

Tedy vyjet s veškerou technikou do ulic, aby se té bílé bestii, hrdinně postavili! Proto s přicházející oblevou, pokazili všem účastníkům silničního provozu radost a zahájili úklid silnic. Ptáte se, proč by jim měli kazit radost? Ale to je přeci jednoduché! Řidiči se museli přestat nekontrolovatelně klouzat, ťukat do sebe, jak koule v biliáru a svalovat vinu za rozbitá světla a opláštění, svých motorových miláčku, na nesjízdné silnice. Vždyť oni mají přece zimní pneumatiky, ty na sněhu nekloužou! Tak jak se to tedy mohlo stát? Byla to snad nějaká provokace? Sníh v únoru!

Jediný, kdo nám, řidičům, radost z čerstvého sněhu, nezkazil, byli provozovatelé průmyslových parků a center, kde vozovky a silnice zůstaly pod sněhem a následnou břečkou, po celý den. Je málo průmyslových center a logistických parků, kde úklid sněhového nadělení funguje v míře, alespoň trochu uspokojivé. To nemluvím o oblíbené zámkové dlažbě, nebo hladkém povrchu z průmyslového betonu, který už jen při dešti, připomíná spíš kluziště, než vozovku.

IMG_2812

Další oblíbenou vychytávkou architektů a projektantů, průmyslových budov, zejména skladů a velkoskladů, je budování vykládacích ramp, pod určitým úhlem. Ať už k objektu couváte do kopce, nebo z kopce, na uježděném, nebo rozbředlém sněhu, je to opravdu veselé. Kolikrát jsem viděl zaměstnance skladu stát u okna gatu a pozorovat snahu řidiče o nacouvání k vykládce. Budiž jim odpuštěno, že snahu dokáží ocenit. 😮

V rozhlasovém dopravním zpravodajství, se dnes stále dokola opakovalo: „Nehoda, kolize, vozidlo mimo komunikaci, kluzký povrch, neprůjezdné, zablokované a sníh, sníh, sníh, …..“ Nevím, asi jsem jel někudy jinudy, po dálnici na Prahu, na Jižní spojce ráno a přes den v okolí Prahy, jsem žádnou nehodu, auto v příkopě, zablokovanou silnici, neviděl. Viděl jsem několik adeptů na nějakou nepříjemnost, ale naštěstí z toho nic nebylo. Chová-li se řidič za nepříznivého počasí rozumně, ohleduplně a ovládá své vozidlo s chladnou hlavou, eliminuje nebezpečí v dostatečné míře. Je třeba ovšem přiznat, že je potřeba i kousek štěstí. 🙂

Příspěvek byl publikován v rubrice zápisky truckera se štítky , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s