Útěk před hlukem, aneb, Jak nás ohňostroj dohnal i #navsi!

Nikdy nepochopím, proč se někteří lidi snaží oslavovat jakoukoli událost prostřednictvím hluku z petard a ohňostrojů.

Před několika lety utrpěl Bacardi šok po odpálení zábavní pyrotechniky v jeho blízkosti. Od té chvíle, jak slyší blízko i daleko nějaký bouchnutí, vše jde stranou a táhne domu. Tam zaleze do koupelny, kde se cítí bezpečně a nám dá hodně práce, aby se uklidnil.

Loni jsme tedy poprvé na Silvestra odjeli na chalupu #navsi, abychom před půlnočními oslavami ujeli. I #navsi se oslavovalo, ale proti městskému šílenství to pořád bylo snesitelné. Tak jsme se rozhodli, že i letos oslavíme příchod nového roku #navsi.

Na Silvestra odpoledne jsme naložili do auta proviant, psy a vyrazili ven z Prahy. V noci sněžilo, těšili jsme se, jak si se psy užijeme sníh, vesnický klid a čerstvý vzduch. #navsi bylo krásně bílo, ale zima. Chalupa promrzlá, bylo potřeba začít rychle topit.

S blížícím se večerem, jsme čekali, jak se Novoroční oslavy odrazí do chování místní mládeže. První rány a osvětlení oblohy, přišly se soumrakem. Dvě zahrady nad chalupou, to už lidé nevydrželi a začali s bujarou oslavou. S velkým nadšením jsme tuto skutečnost nepřivítali. Bacardi začal hledat místo, kde by se schoval. První oslavy naštěstí netrvaly dlouho.

Druhá vlna přišla až po půlnoci. Mezitím jsme se pokusili, alespoň částečně, odhlučnit zadní okno chalupy, odkud přicházel největší hluk. S příchodem hlavních oslav, jsme se přesvědčili, že se tato akce vyplatila. I když hluk byl srovnatelný s tím podvečerním, do chalupy pronikal jen minimálně.

Snažili jsme se před Silvestrovskými oslavami ujet, ale stejně nás dostihly. Chtěl bych najít místo, kam by bylo možno před Novoročním hlukem zmizet. Místo, kde by bylo možné se zvířaty přečkat běsnění lidí, kteří si bez zábavní pyrotechniky, neumí oslavy s příchodem nového roku představit.

Máme další rok na to, abychom se rozhodli, kde dalšího Silvestra s našimi zvířaty stravíme.

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice takhle mi tu žijem se štítky , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

2 reakce na Útěk před hlukem, aneb, Jak nás ohňostroj dohnal i #navsi!

  1. Katerina napsal:

    Ahoj:) hledám na netu taky takové místo,ale marně- nabídka ubytování v tichu na silvestra asi nikoho nenapadla, nebo takové místo neexistuje.káťa

    • jiproch napsal:

      Ahoj, jistě taková místa existují, jen je potřeba se předem dobře informovat. My měli to štěstí, že jsme takové místo nalezli na chalupě rodičů. 🙂

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s