Každých čtrnáct dní, vyrážíme na chalupu!

Čtrnáct dní uteklo, jako pomalu tekoucí voda ve vyschlém korytu řeky a s #mojezlato jsme strávili opět #navsi. Zadařilo se a v pátek odpoledne zůstalo naše velkoměsto za zády a lesy, pole,louky byly před námi. Tentokrát však s malou změnou, jeli jsme naším rodinným vozem, Opel Corsa. Čekala mě s ním technická, tak jsem chtěl víkend věnovat přípravě. Na Corse nemáme dálniční známku, čekala nás tudíž cesta šoustkama.

Cesta přes Prahu je utrpením, ať jedete kudykoli. V pátek odpoledne, i když již není letní sezóna, je opravdovým očistcem, při kterém se, stále opakovaně, ptám, jestli to těm lidem stojí za to. Za Prahou jsme se konečně rozjeli. Jezdíme po staré Benešovské a v létě, kdy je dlouho světlo, se kocháme krásou krajiny. Od Poříčí do Benešova, jsme se mohli kochat, tak akorát červenými světly aut před námi ve stau. Směr na Tábor se posouval, opravdu, velmi pomalu. Na chalupu jsme se dostali až za tmy.

Neznám lepší probuzení, než #navsi. Ranní mlha, kdy je v ní všechno schované, ale sluníčko nad ní svítí a vy jen čekáte, kdy se zvedne, aby se sluneční paprsky mohly dotknout země. Shrabat listí, posekat zahrady, odvozit trávu. Činnost, která je úmorná, ale nutná. A nás to baví. Je to úplně jiný druh práce, než na který jsme zvyklí. Po obědě jsem se vrhnul na auto, aby bylo připraveno na technickou. Ač to není pravidlem a s #mojezlato to nevyhledáváme, večer jsme se sousedy zašli do místního hostince. Naposledy jsem tam byl, ještě když jsme nebyli manželé. Je to tam pořad stejné.

Část neděle jsme věnovali dosekání stráně za barákem a pod barákem. Také do lesa jsme se dostali. Bez návštěvy lesa, by náš pobyt #navsi nebyl kompletní. Tentokrát však bez psů a bez sběru hub. Cílem bylo dřevo na zimu. Trávit ji na chalupě celou, museli bychom do lesa každý den. 😉 Takto nám stačilo několik popadaných stromů, které jsme jen očistili od větví a naskládali do auta. Do příště stačí vyschnout, abychom je mohli naporcovat. 🙂 Za světla jsem ještě stihl uklidit a umýt auto.

Až za tmy jsme se vydali na cestu do Prahy. Na hlavních silnicích byl poměrně čilý provoz, ale vedlejší cesty byly úplně volné. Domů jsme nijak nechvátali, jeli jsme lážo plážo. Pohled na noční Prahu může být pro někoho krásný, ale my máme raději pohled na pole a lesy, z okna chalupy. Tak zase za čtrnáct dní! 🙂

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice takhle mi tu žijem se štítky , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s