On, ona a pes!

Potkávám je pravidelně u OBI. Tedy když dispečer dá a dostanu se tam mezi 8-9hod. Je to doba, kdy otvírá blízká sběrna druhotných surovin. Tou dobou se blíží sběrači z okolí a mezi nimi i oni. On, ona a jejich pes.

Nelze je přehlédnout. Nejsou jako ostatní, nic netlačí, nenesou, ani netáhnou. Oni se prostě vezou! On za řídítky, ona sedí buď na sedadle, nebo když toho mají hodně, dělá živou zátěž, přímo na vozíku. Pes vesele kolem nich poskakuje, nebo se veze.

Když vyloží náklad, cestou zpět, hlasitě diskutují, co musí koupit. „Hlavně palivo!„, nekompromisně tvrdí řidič. Je to pochopitelné, bez paliva by se neměli jak dostat do sběrny. Pozoruji tuto dvojici (trojici) mezi tím, než skladník přijede pro další paletu. Tiše jim závidím vítr ve vlasech při jízdě. Pokračují ve své každodenní cestě, pes vesele obchcává křoví podél silnice, až mi zmizí z dohledu.

Pokaždé, když je vidím, si vzpomenu na Hrabalovi Slavnosti sněženek a pana Hrušínského, když vyvezl holky. „To je dost, žes nás taky jednou vyvez, žes udělal něco pro rodinu!

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice zápisky truckera se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s