Nic jim nenecháme!

Kolikrát se #mojezlato vrací z nákupu rozčilená, že nemohla koupit jedno hloupé mléko, protože je zrovna v akci a lidi jsou jak hladoví a berou ho po kartonech. To samé platí o mouce, cukru a většině zboží, které je momentálně v akci.

Ani si neprohlížíme akční letáky jednotlivých marketů, ani akční nabídky na výlohách. Stačí chvíli postát před obchodem a hned je jasné, co je v akci. Někteří mají plné tašky, nebo nákupní vozíky, takového zboží. Někdy to vypadá, že se blíží hladomor, nebo jiné neštěstí, na naši zem.

Je fajn, koupit mléko o 2Kč levněji, ale co proboha budu dělat se třemi kartóny? Než vypiju 30l mléka, tak je zase v akci! Možná ne v tom samém obchodě, ale určitě hned v tom vedle.

Ve slevě v poslední době kupujeme hlavně mléčné výrobky pro Kubíka. Ale abychom je brali po celých balení, na to by nám ani nestačila lednice. Stačí jich 10, ale ani takové množství nejsme schopni sehnat, protože jsou hned všechny vykoupeny. A abychom běhali od jednoho obchodu k druhému, na to nemáme čas. Tak vememe tolik, aby mu vydrželi na pár dní a případně je koupíme za plnou cenu.

Je fajn ušetřit nějakou korunu, ale za jakou cenu? Že budu neustále kontrolovat nabídku jednotlivých obchodů, porovnávat ceny a hlídat akce? Potom běhat z jednoho obchodu do druhého, neustále prosit pokladní, jestli si u ní mohu nechat tašku s nákupem z konkurenčního obchodu, protože uzamykatelné boxy na tašky nejsou v každém obchodě, nebo s každým nákupem poběžím domu, vyložím nákup a běžím do dalšího obchodu, doufajíc, že zboží v akci bude pořad ještě k dostání? A nejraději mám ty, kteří jednotlivé řetězce objíždějí v autě, aby toho najednou nakoupili co nejvíc a všechno to uvezli. Jsou kvůli ušetřeným dvěma korunám cestovat klidně 10 kilometrů. Tam a zpět. A to se přeci vyplatí!

Vysvetlovat lidem, že takové počínání je značně nelogické a neekonomické, je naprostá a zbytečná ztráta času. Někdy i nervů. Stejně jim to nevysvětlite a ještě si vyslechnete, že tomu nerozumíte. Máte to zapotřebí? To si raději vemu před supermarketem vozík a uvnitř se kochám nenažraností nakupujících. S oblibou takovým lidem, když nejsou v pohotovosti, přidávám do jejich vozíku zboží, které by si určitě nekoupili, protože není v akci. S ohledem na množství zboží akčního, si toho všimnou nejdřív až při placení na pokladně, ale většinou až za ní.

Lidi, přemýšlejte trochu!

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice takhle mi tu žijem se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

2 reakce na Nic jim nenecháme!

  1. jolana88 napsal:

    nedávno jsem zveřejnila podobné zamyšlení .. přidala jsem akorát fakt, že kromě „zásobování polárních expedic“ – jinak si nákupy neumím vysvětlit – kupují nekvalitní zboží – a přitom na kvalitě se dá i ušetřit ❓

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s