Auto je pro nás funkční nástroj!

Zrovna včera jsme s #mojezlato přemýšleli, proč si lidi pořizují luxusní a drahá auta.

Pro někoho, kdo často cestuje na delší vzdálenosti, je pohodlí, ať už za volantem, nebo na místě spolujezdce, celkem důležité. Chápu, že manažeři, ředitelé, jednatelé a kdo ví kdo další, když cestují mezi firmami, aby dojednali byznys, potřebují být odpočatí (svěží), jak má protistrana věřit někomu, kdo vypadá, že právě prohýřil celou noc, potřebují při cestě pracovat. Rozumím, že tito lidé využívají pro svoje cestování luxusní vozidla světových značek.

A pak je tady skupina lidí, kteří si vlastnictvím takového luxusní vozidla, za několik milionů korun, dokazují, že na to prostě mají! Vystavují na odiv svoji zhýralost, bohatství a moc, dokazovat si, že za peníze lze koupit cokoli, co je na prodej. A když to nelze koupit, tak za ještě větší sumu peněz, to lze získat. Nemají jen jedno, ale dvě, tři, čtyři, deset a třeba i sto nablýskaných miláčků, kteří stojí v dobře střežené garáži a čekají, až se v nich jejich páníček projede. A když už získají možnost, projet se po ulici obyčejného města, protože na silnici neobyčejného města se takových krasavců prohání desítky, dávají svoji výjimečnost dost najevo.

Auto nemůže za to, jakého má řidiče. Auto je jen nástroj, kterým se jeho řidič před okolím prezentuje. Auto je jen prostředek, na honění vlastního ega.

K vlastnímu autu jsem se nikdy nechoval, jako jeho otrok. Vždy tvrdím, že: „Auto je od toho, aby sloužilo mně a ne já jemu.“ Někdy moje liknavost vůči potřebám auta, dohání #mojezlato k šílenství. Vždy, kdy se z něho začnou ozývat divné zvuky, tvrdí, že to je péčí, kterou mu věnuji. Ale mohu snad za to, že autu upadne výfuk? 😮 Autu věnuji pozornost, úměrnou jeho potřebě. Vyměním filtry, olej, doliji vodu do chladiče a nádobky ostřikovačů, kontroluji tlak v pneumatikách. Žárovky vyměním ve chvíli, kdy mne někdo upozorní, že některá z nich nesvítí. No uznejte sami, když sedím za volantem, tak poznám, a to ještě jen v noci, že mi maximálně nesvítí přední tlumená a dálková světla! 😉 Úklid interiéru, to je příběh z červené knihovny. Svého času #mojezlato prezentovala můj způsob úklidu rodinného auta, jako předzvěst odjezdu na návštěvu k jejím rodičům. A vždy měla pravdu. 🙂

Auto, to je pro mne funkční nástroj. Odveze a přiveze mne do/z práce. Odveze nás (všechny) na chalupu a zpět do města. #navsi se jím přepravujeme do města na nákup a hlavně, hlavně se zvířaty do lesa a k vodě. A právě přeprava zvířat a jiných neživých věcí, je to, proč preferujeme s #mojezlato praktičnost, před luxusem. Pro nás je důležitý prostor v autě, kam se vejdou dva psy, jedna až dvě kočky, spodní část kočárku, vrchní část kočárku (oboje nejlépe v jiné části auta), pět dospělých a jedno miminko. A to všechno nejlépe najednou! 😮 Sice taková varianta ještě nikdy nenastala, ale již jsme ji nebyli několikrát tak daleko. Kdo ví, že naším rodinným vozem je Opel Corsa B – třídveřová, asi si musí myslet, jestli je naše rodina normální. Ano, jsme naprosto normální. Máme rádi výzvy a to v tomto případě, to platí dvojnásob. 😉

Pokaždé, když nás některé z luxusních a drahých vozidel předjíždí a je slyšet kvalitně reprodukovaná hudba z drahého auto sound systému a z prostoru za předním okýnkem vlajou dlouhé, blonďaté, vlasy, přírodně opálené krasavice, kdežto my se mačkáme v naší Berušce, podíváme se s #mojezlato na sebe, usmějeme se a řekneme: „Kam bychom tam dali naše psy, kočárek a Kubíka?“ A vesele jedeme dál. 🙂

Takže jednou, až budeme bohatí a my jednou budeme bohatí, výběr nového rodinného vozidla opět pojmeme z pohledu naprosté funkcionality. Vybereme nejlépe takový vůz, abychom do něho dokázali vměstnat všechny členy domácnosti, aby každý měl při jízdě pohodlí a abychom neměli zbytečné výčitky nad kvalitním, poctivým, pracným, výrobním zpracováním interiéru vozidla, když si zablácený a mokrý pes lehne na podlahu, opře tělo o boční polstrování, nedejbože si vleze na sedačky? 😮 A to nemluvím o mokrých, blátem obalených kolečkách kočárku, když bychom se vraceli z lesní procházky.

Dokážete si něco takového představit v Jaguáru, Rolls-Roycu, Maserati, Ferrari, nebo jiném, ultra luxusním a drahém vozidle?

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice takhle mi tu žijem, zamyšlení se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s