Proč se bojím změnit práci?

7 let, 1 měsíc a 15 dní, tak dlouho jsem ve firmě. Začínají se ke mně dostávat signály, ať už smyslové, nebo mimosmyslové, že nastává čas, kdy bych se měl poohlédnout po nové práci. Přitom jsem ve firmě spokojený. Ale! Za celou dobu nedošlo k valorizaci našich platů, i když se firma každoročně chlubí svým kladným hospodářským výsledkem. Jen jeden rok byl na hranici. Každý rok podepisujeme hodnocení zaměstnance. Každý rok připisuji, že bych rád dostal přidáno. Ale ne práci, jak se děje, ale na výplatní pásce.

V poslední době se děje mnoho prapodivných věcí. Nikdo z vedení firmy nechce, nebo není ochoten říci zaměstnancům co se děje. Ti kdo by ochotni byli, nic nevědí. Méně práce rozhodně není, ba naopak. Zákazníků a objem přepravovaného zboží roste. Před vánoční sezónou se očekává rekordní množství zboží. Přesto, nálada je poněkud stísněná.

Přemýšlím o změně zaměstnavatele. Poslední dobou čím dál víc a čím dál častěji. Ale! Nejsem už nejmladší, mám závazky a povinnosti a nemohu si dovolit finanční nejistotu. Firem, které hledají řidiče je spousta. Podmínky, které nabízejí jsou podobné. Zajímavější jsou až reference na jednotlivé firmy, které lze zjistit na specializovaných fórech, pro řidiče LKW. Ještě lepší je, když se vám podaří získat informace přímo od někoho, kdo se v takové firmě pohyboval. Stačí základní typy otázek: základní mzda, bonusy, příplatky, postihy, dodržení termínu výplaty, dodržování zákonných přestávek a stav vozového parku. Podle odpovědí, lze celkem snadno sestavit profil firmy.

Firem, které nabízejí férové podmínky moc není. Získat práci v takové firmě lze jen na doporučení někoho, kdo tam již pracuje. Volných míst v takových firmách je jako šafránu. V těch na opačném pólu je nepočítaně. Nepotřebuji místo, kde se nebudu bát, jestli budu mít výplatu na účtu před splatností pravidelných plateb. Potřebuji jistotu, za kterou odvedu poctivou práci.

Ve chvíli, kdy jsem zaregistroval první náznaky a začali jsme s #mojezlato mluvit o změně zaměstnavatele, narazili jsme otázku, zda bychom byli ochotni se kvůli nové práci i přestěhovat. Shodli jsme se, že ano. Prozatím počkáme, jak se situace vyvine. Alespoň přes zimu. Upřímně říkám, že bych ve firmě rád zůstal, ale ne za nejistých podmínek, které nyní působí. Jaro zřejmě rozhodne, co bude dál.

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice zápisky truckera se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s