To už je jako podzim?

Skoro celé tři dny prší. S malými přestávkami. Teplota někde mezi 15-17 stupni Celsia. Listí, když není žluté, tak leží na zemi. Většina ovoce je již sklizena, to co se ještě drzí na větvích, má strach z každého poryvu větru, nebo větší dešťové kapky, aby se nenatlouklo, až spadne na zem.

Je druhého září, ale vypadá to, že je spíš konec října, nebo začátek listopadu. Klasický podzim, než blížící se konec léta. Ono to letošní léto stejně s létem mělo společný jen název ročního období a měsíce, které bývali létu vyhrazeny.

Není to tak dávno, kdy léto bylo létem a v období babího léta bylo tak krásně, že se na mikiny, dlouhé kalhoty a lehké bundy, mohl klidně ve skříních snášet prach a nikomu to nevadilo.

Jak se zdá, ta doba je nenávratně pryč. Jak říkáme s #mojezlato: „Můžeme si za to sami, to je pořád nějaká raketa a příroda je z toho celá zmatená.“ Ale nejsou to jen rakety, které narušují atmosféru, ale jsme to hlavně my lidé, kteří se k přírodě chováme, jako by nám patřila. Psal jsem to mnohokrát a napíšu to opět. Nám (lidem) příroda nepatří, naopak, ona (příroda) nám umožňuje sdílet s ní prostor na této planetě.

Pořád věřím, že nám to dojde dřív, než příroda řekne dost. I když podle vývoje ve světě, možná ani nebude muset zasahovat (příroda). My (lidé) se o to postaráme sami.

Ale konec malování čerta na zeď. Pořád věřím, že babí léto bude takové, jak jej všichni známe a budeme si plně užít jedno z nejkrásnějších období roku. 🙂

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice takhle mi tu žijem, zamyšlení se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s