Počasí to řeklo jasně, zatopit!

Předpověd počasí na dnešní den – déšť, teplota do 16 stupňů Celsia, jasně naznačila možnost, že budeme muset zatopit.

Od rána prší, v chalupě je větší a větší zima. Dokud se hýbeme, není to tak hrozné. Když se dopoledne vrátím se psy z procházky, je jasné, že budeme muset, aspoň trochu, zavlažit. Aspoň #mojezlato tomu tak říká, když je potřeba trochu v chalupě přitopit. Psi jsou mokří, ani ručníkem je nejde vysušit.

V kamnech je již připraveno, stačí jen škrtnout a v kamnech začíná hořet. Plamínek přeskakuje ze dřeva na dřevo, až plameny pohltí vše, co je v kamnech. Vedle kamen máme spoustu papírových krabiček a obalů na spálení. Vhodím do kamen část papírů a přiložím dřevo, aby všechno dokonale shořelo.

Z kůlny přináším náruč dřeva. Suché, které bylo připraveno vedle kamen na topení, dávám stranou a nové dřevo pokládám na jeho místo. Ne, že by z kůlny bylo dřevo mokré, nebo vlhké, ale když je předehřáté, lépe hoří. V chalupě se začíná dělat příjemné teplo. Ani nám nevadí, že venku pořád prší. Stačí se na chvíli postavit ke kamnům a hned je cítit, jak se teplo z kamen line celým tělem.

Teď již jen stačí do kamen přidat jedno poleno a na dlouhou dobu je o teplo postaráno. Milujeme s #mojezlato chvíle v chalupě, kdy si můžeme zatopit. Jak říkáme: „#navsi nám nevadí slunce, teplo, déšť, vítr, sníh, zima. Když je zima, zatopíme v kamnech a je nám stejně dobře, jako v létě.

Slova klasika: „Tento způsob léta, zdá se mi poněkud nešťastným„, platí letos opravdu mnohonásobně. Konec srpna vypadá spíš jako podzim, než léto. Vyvolává tak mnoho spekulací, jaká bude letos zima. Já tvrdím, že nebude horší, než ta minulá. A babí léto bude letos extrémně krásné! Komu se nevydařila letní dovolená, měl by si ji zopakovat na podzim! 🙂

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice takhle mi tu žijem se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s