Chtěl bych mít normální zaměstnaní!

Předesílám, že moje práce mě baví.

Ze všech stran člověk slyší nářky a povzdechy ostatních, nad jejich prací. „Tak jděte, kurva, dělat něco, co by vás bavilo!„, chce se mi vždy říct. Ale radši držím hubu a myslím si svoje. Ono je to někdy lepší. Vlastně je to stejné, jako když se připletete do hádky roztodivné dvojice. Správný gentleman by se postavil na stranu slabší z dvojice, ale kolikrát není poznat, kdo z nich to je. Nakonec ještě vyslechnete hromadu urážek, to v lepším případě, v tom horším, se hněv a zlo dvojice otočí proti vám a jste rádi, že vyváznete se zdravou kůží!

Takže proč se plést, do problémů druhých? Oni si vybrali cestu, po které jdou. Nikdo jim neříkal, kudy se mají vydat, kde mají odbočit, kterou louži přeskočit, kterým potokem se brodit, kterou závoru podlézt a kterou ohradu přeskočit. A jestli někoho poslechli, dobře jim tak, že si cestou rozbili držku.

Každý strůjcem svého štěstí a každý, kdo má občanku, je za sebe zodpovědný. Můžeme si nechat poradit, vyslechnout nabídky, zamyslet se nad možnou alternativou, ale rozhodnutí ANO, NE je jen na nás. Nechoďte pak za mnou s pláčem, že jste se rozhodli pro něco, co vás nebaví, co nenaplňuje smysl vaší podstaty. Já nevedl vaši ruku při podpisu, já za vás nevybíral! Za všechno si můžete sami!

Jasně, že jsou dny, kdy to nebaví ani mě, to se stává. Takový den mám aspoň jeden v měsíci. Pak to přejde, podívám se na to z jiné strany a zjistím, že zas tak katastrofální to není. Ale slyšet to pětkrát týdně, to opravdu nemusím. Něco je špatně? Tak se zamysli a změň to! Uleví se tobě i okolí.

Co by někdo dal za tvoji pracovní pozici! Někdo, koho by tvoje práce bavila, měl by ji rád a vážil si ji. A jsi to právě ty, nespokojený, kdo toto místo zabíráš! Kdo ví, jak ses k němu dostal a co sis na začátku mysle, že to bude obnášet. Teď již víš, že to není to, co sis představoval. Tak se doprdele zvednit a hni se stranou! Určitě budeš šťastnější, když na tebe nebudou kladeny dosavadní nároky. Možná si konečně najdeš něco, co tě bude bavit a naplňovat! Neztrácej naději, každý jednou najde to, co hledá!

Přemýšlej! Není již čas se zvednout?

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice zápisky truckera se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s