Jsem řidič kamionu, ne pilot vrtulníku!

Občas přemýšlím, jestli některým lidem, opravdu, neslouží hlava jen k tomu, aby jim, jak se říká nepršelo do krku. Jak jinak si totiž vysvětlit jejich podivná rozhodnutí. A co víc, proč nepoužijí mozek k přemýšlení? Chápu, že to může občas bolet, občas nemají na výběr, protože rozhodnutí udělá někdo jiný a oni nejsou schopni vzniklou situaci ovlivnit. Ale za každým rozhodnutím je konkrétní člověk.

O stavebních pracích na našem depu, a tím spojených komplikacích, jsem psal včera. Dnes ovšem toto omezení nabralo nový rozměr. Vlastně již minulý týden, jsem vedoucího depa upozornil na skutečnost, že za určitých okolností, se pro nás, řidiče kamionu, stává depo neprůjezdné. Stane se tak ve chvíli, kdy je k Parcel hale přistaven návěs a v nejužším místě, kudy můžeme projíždět, nakládají řidiči zboží na denní rozvoz. Ještě je tu možnost, celou Cargo halu objet z druhé strany! Tam však má sklad firma s bílými spotřebiči. Zboží je jim přiváženo v nákladních železničních vagónech a odváženo v kamionech. Ani v jednom případě, se v takové chvíli nedá kolem nich projet.

Železniční vagóny občas zůstávají k jejich straně haly přistaveny i během noci. To nám v průjezdu nebrání do chvíle, kdy se kolem půlnoci sejdou na depu všechny návěsy se zbožím. V noci se používá pět ramp pro vykládku a nakládku zboží. Dvě rampy jsou obsazeny našimi návěsy, další dvě slouží pro depa z Brna a Hrádce Králové, kteří k nám jezdí na přímo. Jedna zůstává volná, pro vyměňu návěsů. A takové chvíli se opět nelze dostat do zadní části areálu, kde bývá odstaven druhý Parcel návěs.

Řešilo se již několik možností, kde by Parcel návěsy mohly být odstaveny. Pokaždé to ztroskotá na skutečnosti, že buď překáží v pohybu jiným vozidlům, které se v areálu pohybují, nebo jsou mimo záběr bezpečnostních kamer.

Řešíme to různě a každý řidič individuálně, podle momentální situace. Neříkám, že se to stává každý den. Třeba dnes jsem si odstavených železničních vagónů všiml náhodou, když jsem šel zavřít vrata prázdného Parcel návěsu, který po půlnoci povezu na překladiště. Nevšimnout si toho, znamenalo by to čekat na depu, až bude návěs na poslední rampě, který blokuje průjezd odbaven.

Jsou to sice maličkosti, ale ty někdy způsobují největší komplikace.

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice zápisky truckera se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s