Tak jak to naložíme?

Ono se řekne naložit, ale také se musí vyložit. Co se do návěsu naloží, to se z něho musí vyložit. Aspoň tedy většinou. 😉 Zboží, které se naloží na jednom místě poměrně jednoduchým způsobem, může na místě vykládky způsobit poměrně velké komplikace. Jednou jsou to stroje, které zboží naloží, podruhé lidský um, znalosti, zkušenosti a také trochu toho štěstím.

Nejvíc problémů je s nadrozměrnými zásilkami a zbožím s velkou hmotností. Stačí zásilka, která svoji délkou přesahuje 2,5m a už je to problém. Obyčejným paletovým vozíkem takovou zásilku nepřesunute, musíte si pomoci jinak.

Nejjednodušší je takovou zásilku naložit, do plachtového návěsu, bokem. Ale na depu, kde je jediným možným způsobem výkladka přes rampu, je to problém. To samé platí, když na depu naloží zásilku do návěsu přes rampu a na místě vykládky zjistíte, že ji běžným způsobem z auta nevyložíte. Na scénu nastupují různé pomůcky, nástroje a mozek.

Stejně jako dnes, když jsem nakládal části jakéhosi zemědělského stroje. Kuriózní bylo, že jsem se na místě dožadoval naložení jakéhosi vrtáku, jak jsem tomu rozuměl dispečerovi v telefonu. Aspoň jsem zaměstnance firmy pobavil. 😀 Rozplachtování, naložení a zaplachtování, bylo dílem několika minut. Váha zásilky byla 1000 kg, délka 4m a šířka 0,8m. A jak je vidět, těžiště bylo pěkně uprostřed. 😉 Vyložení taková zábava nebyla, ale podařilo se.

Není to každý den, ale když už to přijde, tak to stojí za to. Jsou místa, kde takové věci nakládám poměrně často a již máme vytvořený postup na naložení. Důležitá je souhra a domluva všech, kteří se toho účastní. Když všechno funguje jak má, je to hračka! A to mě baví! 😉

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice zápisky truckera se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s