Mají bilboardy u silnice smysl?

Ano, bilboardy podél silnic smysl mají! Za prvé, pro zadavatele reklamy, kteří se snaží nalákat zákazníky na svoje zboží, dále pro majitele těchto bilboardů, kteří prodávají reklamní místo inzerentům a v neposlední radě, pro majitele pozemků, na kterých bilboardy stojí a kteří z nich mají zisk.

Tím ovšem smysl bilboardů u silnic asi končí. Řidiče odvádějí od pozornosti. A jestli někdo řekne, že se na ně nedívá, tak lže. Možná spolujezdec ve vozidle, nebo cestující v autobuse, se může kochat kreativitou reklamních tvůrců, ale po chvíli jej to musí přestat bavit, protože reklamy se většinou opakují. Asi pro lepší zapamatování, cože si člověk všechno může koupit za peníze půjčené od splátkových společností, nebo aby nezapomněl na báječný koncert světové hudební celebrity. Témat na přemýšlení je opravdu hodně.Tento týden jsem na rychlostní silnici R10, našel dvojici bilboardů, které mají aspoň trochu smysl, i když svým umístěním, zrovna velkou bezpečnost pro řidiče nenabízejí. Svým obsahem nabádají k základním pravidlům, které by měl každý řidič dodržovat. Jak se říká: „Opakování je matka moudrosti, ale zadavatel mohl zvolit vhodnější typ kampaně. I když, kde lépe upozorňovat na nešvary řidičů, než právě podél silnic? A taky není jasné, kdo je zadavatelem těchto „reklam„.

Všechno špatné, je k něčemu dobré. Věřím, že ti, na které je tato kampaň cílena, se nad obsahem jednotlivých bilboardů aspoň zamyslí. Vám ostatním přeji Šťastnou cestu a vždy bezpečný návrat domů.

A jestli někde uvidíte reklamní poutač s podobným obsahem, pošlete mi jeho fotku a já ji rád přidám k těmto. 🙂

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice zápisky truckera se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s