Jsou věci, které neovlivníš!

Jsou události, kterých se můžete bezprostředně účastnit a stejně jejich následek nejste schopni ovlivnit. A i když je přítomen třetí člověk, nemáte zaručeno, že protistrana bude ochotna akceptovat váš výklad událostí. Nakonec to budete vy, kdo bude označen za viníka události.

Stalo se, co se stalo a já vím, že se to tak stalo. Strašně mě mrzí, že protistrana nechce přijmout, a hlavně pochopit, sled událostí, tak jak se staly a co následovalo.

Opakovaně jsme upozorňovali na skutečnost, že k něčemu podobnému může dojít, ale hlavně jsme se z naší strany, tomu snažili předejít. Navrhovali jsme řešení, i jsme byli ochotni ho sami financovat. Avšak z kompetentních míst, které to mohli rozhodnout, jsme byli neustále upozorňováni, že realizací našeho návrhu, by mohlo dojít k narušení dobrých vztahů. Žádali jsme proto kompetentní k jinému, schůdnějšímu řešení. Ani to se nestalo.

Až se stalo, co se stalo. Nejen, že to v tuto chvíli narušilo dobré vztahy, ale způsobilo to i dost komplikovanou situaci pro následující období. V tuto chvíli je potřeba domluvit nějaké zásadní opatření, které by stejné události přistě zabránilo. Nebude to jednoduché, ale proběhnuvší událost dala jasný signál k tomu, že se to musí vyřešit. Nebudou to asi dny, ani týdny, kdy dojde ke vzájemné dohodě, ale čím déle to bude trvat, tím mohou být dobré vztahy více narušenější. A to nikdo nechce!

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice takhle mi tu žijem se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s