Domácí chléb, aneb, i na dovolené máme tvůrčí dny!

Nebyla by to dovolená #navsi, abychom s #mojezlato něco nedělali kolem chalupy. Letos se, zatím, #mojezlato vyhnula akcím typu založení/zrušení záhonu, přeskládání dřeva, kamení apod., ale vrhla se na kulinářské umění.

Včera jsme slavili strejdovi narozeniny. Přemýšleli jsme nad originálním dárkem, kterým bychom mu udělali radost. Dopoledne na nákupu, jsme na to přišli. Strejda má rád syrečky, tak jsme mu koupili rovnou dvě balení. Na chalupě jsme je uzavřeli do sklenice a ozdobili mašlí. Ale co k nim? Nejlepší je čerstvý chleba! A tvůrčí nápad byl na světě! 😉

Na internetu jsme našli recept na domácí chléb a dali se do díla. Za necelé dvě hodiny chalupou voněl čerstvě upečený, domácí, chléb. Při pečení jsme se museli vypořádat s absencí trouby, ve které se má chleba péct, ale vypomohli jsme si remoskou! 😉 Úžasný to přístroj, ve kterém upečete všechno, od kuřete, masa, zeleniny, přes koláč, buchtu a dort, a nyní i domácí chleba.

To překvapení ve strejdovo očích, když jsme jej přinesli, byla pro nás větší odměnou, než radost ze syrečků. 🙂 Ještě teplý jsme jej naporcovali a ochutnali. Chutnal skvěle, stejně jako voněl. Kůrčička křupavá, samotný chutnal úplně úžasně. S chlebem ze supermarketu se nedá vůbec srovnat.

Protože to byl první pokus, zadělala na něj #mojezlato jen z poloviční dávky. Dnes jsme již pekli z dávky celé. To již bylo na remosku velká porce, chleba se do ni nevešel. Přesto byl chuťově vynikající, jako ten včera. Skoro půlku jsme snědli k obědu, jako přílohu. Odpoledne a k večeři jsme jej téměř dojedli. Zítra na snídani nám ještě kousek zbyl.

Po návratu do Prahy, jej zkusíme upéct v plynové troubě. Sice budeme muset najít optimální poměr těsta k velikosti mísy, ve které se bude péct a taky nastavení teploty. Jedno ale víme, domácí chleba, je domácí chleba!

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice takhle mi tu žijem, z mobilu se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s