Když prší, je to v lese nejlepší?

Na chalupě #navsi, když prší, nebo po dešti, chodíme s #mojezlato a se psy do lesa. Nesmí to být žádný prudký liják s nárazovým větrem, blesky doprovázené hromy, ale jen takový lehký letní deštík, který dokáže vyčistit horký a těžký vzduch.

Takový, který se snášel dnes celý den. Když už bylo odpoledne jasné, že je padající vody konec, vyrazili jsme do lesa. Vlastně jsme za celou naši dovolenou, nestrčili do lesa ani nohu. A to jsme v něm jindy každý den. Dnes se tedy psi dočkali lesní vůně, přeskakování kmenů stromů a i něco vůně lesní zveře.

Do lesa je vždy bereme na stopovačce. Jsou to psi městští, často se s lesní zvěří nepotkávájí. Možná ještě tak Ája, která má myslivecké zkoušky a i v Praze se snaží lovit vše, co vypadá trochu divoce. Bacardi, ten se kdysi lekl i zajíce, který před ním prchal. V lese nikdy nevíte, na koho, nebo co, narazíte. Je prostě lepší, mít vlastní zvíře, v lese, pod kontrolou!

Kdo nebyl po dešti v lese, nedokáže ocenit jeho vůni. Les, to je biotop, kde na jednom místě, v jednu chvíli, probíhá několik procesů. Zveř, která v něm žije, nebo je jen jeho návštěvníkem, se po právu musí cítit jako v ráji. Stejně tak člověk, který se do něho dostane. Který se v tu chvíli v něm rozhodne odpočívat, nebo relaxovat. Nevěříte? Doporučuji vyzkoušet.

Že jsme se z lesa vrátili mokří? No vždyť pršelo! Že jsme se vrátili poštípaní? Vždyť jsme byli v lese! Bylo to fajn. A #mojezlato si přinesla i nový kámen do zahrádky. V každém případě se to vyplatí!

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice takhle mi tu žijem, z mobilu se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s