Tady prší a u vás? U nás ne!

Z domova do práce to mám 10km. Vzdušnou čarou cca 5km. Když jsem ráno přijížděl k depu, začaly se na okně objevovat první dešťové kapky. Než jsem potom stačil dojit k autu, začal letní, přívalový, deštík. Ač nerad, musel jsem z auta ven. Než jsem došel otevřít vrata návěsu a zpátky do kabiny, vypadal jsem jako zmoklá myš.

Volala mi #mojezlato a stěžovala si, jak je doma dusno. „U vás neprší?„, zeptal jsem se ji. „Ani kapka!„, odpověděla mi. A já musel v autě zapnout odmlžení okna, protože jsem v tu chvíli neviděl z auta. Během chvilky bylo celé depo pod vodou a skladníci museli vyhánět vodu košťaty ven.

Jak to přišlo, tak to zase odešlo. Během chvilky sluníčko svítilo, jako by se nic nedělo. Protože se v sobotu ráno, po vyložení, se návěsy nechávají otevřené, pěkně do nich napršelo. Aby toho nebylo málo, vrchní plachta návěsu byla plná vody. Než se začalo nakládat zboží, musel jsem ji koštětem dostat dolů. On proud vody z návěsu, přímo za krkem, není nic příjemného. Přitom jsem se všiml, že je plachta odtrhnuta od vrchního rámu. Jestli se to stalo při dešti, nebo už to bylo, nevím.

Když jsem dojel na Prosek, do OBI, po nějakém dešti zde nebyla ani známka. A stačilo ujet několik kilometrů a dostali byste se do takové přeháňky, že ani stěrače nestíhali čistit okna. Takové přeháňky jsou místní a ve chvíli, kdy slyšite, že je někde blízko bouřka, vy trpíte nepředstavitelným horkem a doufáte, že aspoň na chvíli zatáhne, zaprší a vzduch se vyčistí.

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice z mobilu, zápisky truckera se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s