Každý dobrý člověk, by mohl být @DOBRYANDEL!

Několik let jsme se s #mojezlato účastnili projektu Strom splněných přání, který dětem z dětských domovů, plní jejich vánoční přání. Vždy jsme si vybrali dvě děti, ve věku našich kluků a těm jsme splnili jejich vánoční sen. Byl to fajn pocit, udělat něco pro někoho, jehož životním osudem je vyrůstat bez rodiny. Vlastně oni rodinu mají. V tetách a strýcích, kteří se o ně starají, spolu s ostatními dětmi, které potkal stejný osud.

Takový projekt má smyslu, protože je adresný. Konkrétnímu dítěti, konkrétní dárek. Není to jako benefiční akce, kde se vybere suma peněz, která je později rozdělena mezi více subjektů. Nemáte tak kontrolu nad tím, jak byly použity vaše peníze, které se rozhodnete věnovat. Neříkám, že je to špatné. Každá charitativní akce má smysl, jen mám raději možnost konkrétního příspěvku.

Proto jsem se rozhodl, stát se Dobrým andělem. Už dlouho jsem nad takovým druhem pomoci přemýšlel, jen jsem nevěděl, který projekt vybrat. Posílali jsme s #mojezlato dárcovské SMS zprávy. Některé jsou určeny přímo na konkrétní účely, některé jsou posléze rozděleny mezi více příjemců.

Dobrý anděl mě oslovil svoji podstatou. Zakladatelé do jeho rozjetí investovali nemalou sumu peněz, která je však určena pouze pro chod celé nadace. Veškeré peníze, které dárci poskytnou, jsou použity výhradně na pomoc rodinám, které se díky nemoci dostaly do špatné finanční situace. Vlastně mě také oslovila skutečnost, že Dobrý anděl pomáhá rodinám, jejichž člen bojuje s rakovinou. Sami jsme si doma takovým bojem přišli. My jsme naštěstí zvítězili.

Stát se Dobrým andělem není vůbec složité. Existuje několik způsobů registrace a několik způsobů poskytnutí finanční pomoci. Hezké je, že se sami rozhodnete, jestli váš finanční přispěvek má pomoci jedné rodině, nebo bude rozdělen mezi více příjemců. Na webových stránkách Dobrého anděla, je vám, po registraci, vytvořen účet, kde můžete sledovat, komu váš příspěvek pomohl. Ale dost návodu, na jejich stránky se podívejte sami.

Nebuďte lhostejní v pomoci druhým, staňte se i vy Dobrými anděly!

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice takhle mi tu žijem, z mobilu se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

2 reakce na Každý dobrý člověk, by mohl být @DOBRYANDEL!

  1. jolana88 napsal:

    vítejte v „klubu“ 😀 taky jsme dlouho přemýšleli, co kromě stromu. Když člověk občas nahlédl „pod pokličku“ – brrr.. Minulý rok jsme se rozhodli. Dobrý Anděl!

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s