Grilovačka

Kde kdo, už letos griloval. My poprvé včera. A to jsme ještě byli s #mojezlato na „grilovačku“ pozváni. Jako každá akce, na kterou jsme pozváni, ani tato nemohla proběhnout jednoduše. Nebo aspoň příprava na odjezd. „Mladí“ i s Kubíkem odjeli před víkendem a Denis měl na celý víkend domluvenou brigádu. Otázka tedy zněla: „Co se psy?“ Jsou to vlastně nyní naše „děti“ a pokud je to jen trochu možné, bereme je vždy s sebou. Tentokrát to nešlo. Tak, kam jsme jeli, mají koně a vlastního domácího hlídače. Když už jsme si mysleli, že se budeme muset z „grilovaly“ vrátit brzo, ozval se Romča, že přijede psy odpoledne vyvenčit. Přišlo to jako „blesk z čistého nebe“ a nám to „vytrhlo trn z paty“. 🙂

2014-07-12 16.11.39

Dorazili jsme jako první. Mohli jsme se v klidu přivítat s hostitelkou a v klidu si s ní popovídat dřív, než dorazili ostatní hosté. Mám raději uzavřenější společnost, nejlépe lidí, které znám a vím, co od nich mohu očekávat. Tak tomu bylo i včera. S drtivou většinou hostů, jsme se již minimálně jednou viděli. Jak se hosté pomalu sjížděli, zábava se začínala rozjíždět. Povídání, pro odvážné koupání, a když jsme byli „komplet“, začalo i samotné grilování. Domácí vepřové kotlety, naložené v marinádě, neměly chybu. Maso šťavnaté, no prostě …hmmm… balada. Ani kuřecí, které bylo poměrně pikantní, nemělo chybu. A k tomu všemu grilovaná zelenina – lilek, cuketa, dýně hokaido, kukuřice.

2014-07-12 16.43.55

S blížícím se večer se hosté začali zvedat od stolu a rozjíždět do svých domovů. Až jsme zbyli s hostitelkou sami. #mojezlato ji pomohla s úklidem, já pomohl se zahradním nábytkem. Seděli jsme na terase ještě dvě hodiny a povídali a povídali. Nakonec jsme museli domů i my a tak jsme se rozloučili. Kdyby to bylo možné, rádi bychom zůstali, ale „falci“ doma už čekali. Bylo to super. Počasí, společnost, nálada, jídlo, všechno se povedlo na 1000 a více procent.

Těšíme se na příští setkání s hostitelkou, tak, jak jsme si to už nyní naplánovali. 😀

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice takhle mi tu žijem se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s