Jak dnes bude na silnici?

Když ráno usedám za volant, ne do kamionu, ale naší rodinné Corsy, přemýšlím, jaký bude den. Už cestou do práce, lze z chování ostatních řidičů vypozorovat, jaká ten den, bude na silnici nálada.

Mám svůj rituál. Vyjedu od baráku na hlavní, u polikliniky jen málokdy stihnu zelenou a tak mohu vidět první motoristy, ploužící se do práce. S prvním autem, které projede ještě na oranžovou, začínám tušit, že provoz  bude dnes svižnější.

Odbočím k dálnici na Teplice. Musím projet ještě jedním semaforem. Ráno ještě není takový provoz, tak je potřeba dát pozor jen na odbočující řidiče, kteří zapomenou na směrové světlo. Den bude ve znamení pozornosti na odbočující řidiče.

Na dálnici si zapaluji cigaretu a nezpouštím z očí přivaděč od Černého Mostu, Mladé Boleslavi, Hradce Králové a vůbec se tu sjíždí všechno, co pokračuje směrem na server. V tu dobu je zde hojné zastoupení nákladní, zejména tranzitní, dopravy. A zejména chování těchto řidičů mě velmi zajímá. Nejen, že jsou to kolegové, ale jsou to hlavně profesionálové, kteří by ostatním měli být příkladem. Jestli hodně chvátají, bude na silnici fofr! Jede-li skupinka klidných řidičů, bude to pohodový den.

Odbočuji z dálnice a přes dvě vesnice přijíždím na depo. Ale i jízda přes tyto vesnice, je studnicí pohledu do duše řidiče. Je zde radarový semafor a ten prověří ranní rozpoložení řidičovo. Chvátáš? Tak si počkej! A zase to bude dnes o rychlosti.

Podél silnice jsou domky, benzinové pumpy (dvě) a různé obchody, které už mají otevřeno. Všude je potřeba sledovat auta, která na silnici vjíždí, nebo odbočují. Dva, tři takoví a vím, že bude celý den ve střehu.

Ale abych jen nepsal o druhých, i já na sobě hned od rána pozoruji, jak se mi bude přes den jezdit. Když je jízda do práce plynulá, bude prima den. Může přijít malé zaváhání a už jsem jak na trní. Ale podaří se mi i kiks, který je už na hranici. V tu chvíli bych se nejraději otočil a jel domů. Nebo dělal skladníka. Tak lehce se z toho nevyvlíknu. Jednou je to tvoje práce, tak se koukej vzchopit!

Ono je to nakonec stejně všechno úplně jinak. Tak jako mají planety své vesmírné zákony, tak i silniční provoz žije vlastním životem. A je úplně jedno, koho ráno na silnici potkáte a jak se chová. Za svoje chyby každý platí sám.

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice z mobilu, zápisky truckera se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s