Jsou prodejní automaty (jídlo, pití) návykové?

Jakýkoli stroj (přístroj), do něhož je potřeba vložit minci, za účelem nějakého zisku, lze považovat za automat výherní, tudíž spadající do kategorie, hazardní. Prodejní automaty, na rozdíl od těch výherních, však garantují téměř 100% výhru. Když nedojde kávový prášek v zásobníku, kelímky v podavači, pak máte jistotu, že za „vsazené“ peníze, získáte výhru.

Každý hráč vám řekne, že má svoji vášeň pod kontrolou. Kdykoli může přestat s nesmyslným a stále se opakujícím rituálem, kdy v dlani svírá minci, plive na ni pro štěstí a s tichou prosbou na rtech, ji vkládá do přístroje. Nemá šanci na výhru, přesto stále pokouší štěstí. Vždyť kolika lidem se již podařilo zvítězit! Zažít ten pocit, kdy přístroj začne blikat, vydávat roztodivné zvuky a nakonec se z něho začnou sypat mince. Každý hráč  slyšel o někom, komu se to povedlo. Každý hráč věří, že jednou bude on tím, kdo bude brát výhru. A zkouší to dál a dál.  Den za dnem, týden za týdnem, měsíc za měsícem, rok za rokem. Zkouší to  tak dlouho, dokud mu stačí peníze.

Je možné stát se závislým na potravinovém, prodejním, automatu? Myslím, že lze. Vlastně je to jako s tím hazardním, hážete do něj mince tak dlouho, dokud je máte. Na rozdíl od toho hazardního, je zde však mnohem větší naděje na výhru. Tedy získání produktu. A je jedno, jestli jde o sušenky, nápoj, bagetu, nebo cigarety. Ve chvíli, kdy je v automatu jen prázdné místo po oblíbené cukrovince, zažíváte stejný pocit, jako když v kapse zůstane prázdné místo, kde se občas krčí mince. Není co vhodit do přístroje, nelze získat „výhru„. Pocit frustrující, divné prázdno, sucho v puse, ruce se chvějí, čelo pokryté kapkami potu, v oku tiká.

Každý automat, ať hazardní, či prodejní, vždy je to jen kasička na peníze. Kasička někoho, kdo chce vydělat na „závislosti“ druhých. Na každou závislost vždy existuje léčba. Záleží však na síle ducha „pacienta„, jak to s léčbou myslí vážně.

A co vy? Jste také závislí na potravinových automatech? Já se přiznám, že ANO. Mám jich několik oblíbených, zejména na místech, kam často jezdím. Jak mám v kapse minci a na blízku je automat, hned zkouším štěstí. Zatím jsem prohrál jen v několika případech. Ale nikdy jsem se nevzdal svých peněz. Na telefonní help lince provozovatele, se mi vždy podařilo získat svůj „vklad“ zpět! 🙂

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice z mobilu, zamyšlení, zápisky truckera se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

2 reakce na Jsou prodejní automaty (jídlo, pití) návykové?

  1. jolana88 napsal:

    ne, absolutně. Neláká mě ani „zkusit“ štěstí“

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s