S našimi psy se venku nenudíme!

Lidi si myslí, že jsem buď blázen, nebo že se zbláznili sami.„, říká mi často #mojezlato. Jedná se vždy o situace, když venčí naše psy. Ač oba stejné rasy, Labradorský Retriever, a barvy černé, jsou každý jiný. Fena je starší a menší, než pes. Takže, #mojezlato je většinou venčí odděleně. Nejprve s Ájou, ta nepotřebuje „očuchat“ celé sídliště. Udělá potřebu a může jít domů. S ní je pobyt venku opravdu expresní. Ve chvíli, kdy #mojezlato jde ven s Bacardim a potká stejné liší, jako s Ájou, vznikají takové, komické, situace.

Nyní, když je přes den „na padnutí„, chodím s nimi odděleně i já. Ája se snaží držet s Bacardim tempo, ale po chvíli je na ní vidět únava. Už je to starší dáma.

Stejně tak dnes v podvečer. Nejprve jdu ven s Ájou. Snažím se chodit co nejvíce ve stínu, aby dopad teplotních extrémů, byl na ni co nejmenší. V polovině cesty, jsme potkali tatínka s třemi dětmi. Nejstarší holčička se přišla zeptat, jestli si může Áju pohladit. Samozřejmě jsem dovolil. Jak sourozenci viděli, že se nechává Ája hladit, hned se přidali. Ája by se klidně nechala hladit a drbat celý den. Taková už ona je. Lehla si na záda a nastavila bříško k hlazení. Dětem se to moc líbilo.

S Bacardim je to venku jiné. Chvilku je vlevo, chvilku vpravo. Křoví, to je jeho. Nejlépe, kdyby mu z něho mohla koukat jenom hlava. Jo, ale když potkáme fenu, tak to je hned král parku. Všechny stromy v parku, ohraničují jeho teritorium. K feně se musí samozřejmě přičuchnout. Nestačí jenom nasát pach, důležitý je i bezprostřední kontakt. Čím těsnější, tím lepší. Jenže dnešní „objekt“ zájmu, tomu nakloněna vůbec nebyla. Důrazně mu to dala najevo. A tak jsme šli „schlíple“ domu.

Ať už jsme venku všichni najednou, nebo jednotlivě a postupně, vůbec se nenudíme. Se psy je vždy zábava. Je to odreagování od každodenních starostí a problémů. Je to povinné rozptýlení, které přináší radost a úlevu. Venku se se psy rozhodně nenudíme. 🙂

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice takhle mi tu žijem, z mobilu se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s