Kdo v tomhle vedru tančil, už tančí v sedmém nebi!

Jsou tu! Dny, kdy buď šťasten ty, kdo pracuješ v noci. Dny, kdy cestující závidí výpravčímu na nástupišti metra, kde je chládek. Dny, kdy bych chtěl být prodavačem zmrzliny, sedícím pod velkým sluníčkem a vedle sebe mít velkou sklenici s vodou a ledem. Jsou tu dny plné slunce, suchého vzduchu a rozpálených chodníků.

Víkendy, volná odpoledne, a všechny ostatní chvíle, kdy se člověk nemůže schovat v klimatizované místnosti, pokouší se trávit v co nejméně prosluněném místě. Pod slunečníkem, na zahrádce kryté stínem vysokého stromů, v proudu chladného vzduchu od stolního ventilátoru. Žádný stín není dostatečně veliký, aby ses v něm mohl schovat a doufat, že ti bude příjemně.

image

Malé děti jsou odkázáni na rozum rodičů, aby je chránili před přímým sluncem. Po obědě by ani menší děti neměly trávit pod přímým sluníčkem. Nebo by aspoň měly být maximálně chráněni. Samozřejmostí je dostatečný přísun tekutin, pro všechny věkové kategorie.

Pobyt na přímém slunci, je pro mne čím dál větším utrpením. Obdivuji lidi, kteří jsou ochotni v takovém počasí dělat věci, ze kterých přímo čiší ohrožení jejich života. Návštěvou různých tanečních, koncertních, festivalových a jiných akcí. I když to k letním dnům asi patří stejně, jako zimní radovánky na sněhu a ledu. Je to jen o tom, jak je kdo zodpovědný za svoje činy a rozhodnutí. Nikomu nepřeji nic špatného, naopak, přeji každému tolik štěstí, kolik si jen zaslouží.

A proto: „Ať žijí letní dny!

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice takhle mi tu žijem, z mobilu se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s