Čekáme, tedy jsme!

Známe to všichni, fronty, fronty a zase fronty. Na silnici, v obchodě, na poště, na úřadě, před eskalátory při výstupu z metra, pořád někde čekáme. A přitom nám ubíhá čas. Čas, který bychom mohli trávit jinak, příjemnějším způsobem, užitečněji.

Jenže bez čekání ve frontě by náš život utíkal strašně rychle. Jsou to právě fronty a kolony, které nám umožňují se zastavit, setrvat chvíli na jednom místě a mít možnost se zamyslet, zasnít, nebo pozorovat něco, čeho bychom jinak neměli šanci se všimnout.

Fronty lidí v obchodě, na poště, na úřadě, jsou otravné. Musíme sdílet omezený prostor s cizími lidmi. Ale i v nich lze najít něco pozitivního. Třeba neúmyslně vyslechnout rozhovor lidí, kterému se nelze vyhnout. Vlastně lze, lze se od takového prostředí „odříznout“ pomocí sluchátek a poslechem něčeho příjemnějšího. Jsme tím však odříznuti od skutečného světa, uzavření ve vlastní „bublině„. Někomu to vyhovuje, já naopak rád poslouchám tyto „nepřímé“ zážitky. Někdy poslouchám jen prázdné plkání, jindy vyslechnu úžasné příběhy, vzpomínání a někdy se dovím i něco zajímavého.

Kolony na silnicích, ať už z jakéhokoliv důvodu, vesměs trávíme uzavření ve vlastním prostoru. Když ovšem necestujeme hromadným prostředkem. Ale i v takové chvíli lze pozorovat věci, kterých bychom si při jízdě nevšimli. A nejde o pozorování výstavby logistických center podél dálnic, které rostou, jak houby po dešti. Jde o možnost vidět přírodu v celé své kráse. Nesmíte však stát uprostřed města. 😉 Kolikrát se vám naskytne úchvatný pohled na volně se pasoucí divokou zvěř. Vidět dravce, jak krouží nad svou kořistí a poté zaútočí. Vidět čápy kroužící po obloze, hnízdící na nepoužívaném továrním komínu, krmit mláďata. A mnoho dalších, neméně zajímavých situací.

Fronty a kolony jsou nepříjemné, ale jak se říká: „Na všem špatném, hledej něco pozitivního.“ Vždyť i čekání je nedílnou součástí naší existence. Nepřemýšlej o takové situaci, jako o stresové, ale využij ji ve svůj prospěch.

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice z mobilu, zamyšlení se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s