Když nevíš, co se ti děje v hlavě, najdi si svého psychologa!

Dnes jsme s #mojezlato, absolvovali 2,5hod. sezení u psychologa. Říkej mi ji třeba Mgr. Kudláková. Podobnost s promovanou psycholog Mgr. Jiřina Kudláková, z Policejní Akademie, vedené majorem Maisnerem, Václavem, je čistě náhodná!

Snažili jsme se najít odpovědi na některé otázky, které nás v posledních dnech trápí. Doufali jsme, že nám nabídne odpovědi k jejich zdárnému vyřešení, nebo aspoň ukáže cestu, po které bychom měli jít.

Již předem jsme byli varováni, že řešení, které nám bude nabídnuto, nemusí odpovídat naší představě. Nebo co ještě horšího, pokusí se problém analyzovat do takové míry, že budeme odcházet s myšlenkou, jestli „rozložení„, s nabídkou další konzultace, kde budeme postupně „skládáni“ do celistvého tvaru.

Po 2,5hod. analýze a navrhovaných kombinací řešení, jak bychom měli postupovat, jsme se s #mojezlato shodli, že u nás nastala právě ta druhá, pro nás horší varianta.

Po opuštění „ordinace„, jsem prohlásil: „Nejprve kafe a cigáro!„. Teprve poté jsem byl schopen se soustředit na informace, které jsme dostali. Divné, že? Ono si totiž při rozhovoru s psychologem, správně nestačíte uvědomovat souvislosti celého rozhovoru. Sám psycholog vede rozhovor tak, aby rychlou změnou témat, jste neměli možnost přemýšlet o souvislostech. On naopak tvoří poznámky, ze kterých později skládá celý problém a vyhodnocuje jej. Asi je to tak správně, nejsem psycholog.

Až doma, v klidu, jsme byli schopni, si uceleně uvědomit všechny souvislosti. Postupem času jsme si začali uvědomovat jednotlivé detaily, které měly do sebe zapadat, což se, ve chvíli rozhovoru, zdálo jako nemožné. Zjistili jsme, že  její odpovědi, na naše otázky, si v některých případech vzájemně odporovaly. Každopádně nám navrhla několik řešení, z nichž pouze jedna je pro nás přijatelná, a v tuto chvíli akceptovatelná.

Co si z toho máme tedy vzít? Sami nevíme. Zřejmě jsme hledali odpovědi tam, kde jsme se dozvěděli, že takové otázky jsme ani neměly pokládat, natož se jimi zabývat. Mělo tedy smysl navštívit psychologa? Asi ano. Po jeho návštěvě totiž člověk zjistí, jak komplikovaná je osobnost. Na druhou stranu, psycholog je odborník, který svůj profesní život zasvětí pomoci druhým. Ne vždy, se z jeho strany dovíte informace, nebo doporučení, které chcete slyšet. Na druhou stranu, dokáže rozebrat problém pohledem nezúčastněného člověka.

A to je to, oč tu běží. Vidět problém jiným pohledem.

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice takhle mi tu žijem, z mobilu se štítky , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s