Sluch má Kubík jako ostříž! Nebo zrak?

Jelikož má Romča (otec @kloucek_vnoucek) vrozenou vadu sluchu a již dětská lékařka a nyní i jeho praktický lékař upozorňovali, že v případě, že se rozhodne založit rodinu (což se již stalo :-)), měl by podstoupit genetické vyšetření. Když se dověděl, že bude otcem, toto zmiňované vyšetření absolvoval. Vyšetření ukázalo, že jeho potomek by nemusel být tímto problémem postižený, ale po narození je potřeba podstoupit vyšetření sluchu. S ohledem na tyto okolnosti jsme hledali porodnici, kde takové vyšetření standardně provádějí. Možná byste se divili, že z pražských nemocnic toto vyšetření, provádí u novorozenců jen Nemocnice Královské Vinohrady. Bylo rozhodnuto, že miminko se narodí tam.

Včera, dva dny po porodu, se při naší návštěvě dostavila na pokoj #SkoroSnacha příslušná zdravotní sestřička a upozornila maminky, že až nakojí miminka, aby přišly na poporodní oddělení, kde proběhne vyšetření sluchu miminek. Po nakojení, #mojezlato zabalila Kubíka do zavinovačky a vyrazili jsme na druhý konec oddělení, kde vyšetření probíhalo.

2014-04-25 16.27.14

Tam už čekaly dvě maminky. Postavili jsme se do fronty a čekali, až na Kubíka přijde řada. Asi byl ještě hladový, protože si pořád něco „pobrukoval“ a pak se i rozplakal. Vyšetření netrvalo nijak dlouho, takže #SkoroSnacha po několika minutách předala Kubíka sestřičce k vyšetření. Po nás si převzala další miminko, aniž by nám Kubíka vrátila. 🙂 Asi po deseti minutách se otevřely dveře a my dostali vnoučka zpět. 🙂 Sestřička nám jej předávala s úsměvem, že byl hladový, tak jej rovnou dokrmila a že teď by mohl být aspoň tři hodinky v klidu. 😀

Vrátili jsme se na pokoj s instrukcí, že ještě máme miminku změřit teplotu. #mojezlato „vybalila“ vnoučka ze zavinovačky, bodýčka a plýnky. Tomu se evidentně ulevilo, protože nám hned začal předvádět, jak je dlouhý. Samá ruka, samá noha. Najednou těch 55cm bylo vidět v celé kráse. Teplota v pořádku, tak jsme „šmudlíka“ rovnou i zvážili. Když už byl tedy po jídle.

2014-04-25 15.57.32

Na #SkoroSnacha už byla vidět únava a Kubík také vypadal, že každou chvíli usne. Poprvé měla mít miminko u sebe i v noci. A tak jsme se s #mojezlato s nimi rozloučili a nechali je odpočívat. 🙂

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice takhle mi tu žijem se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

2 reakce na Sluch má Kubík jako ostříž! Nebo zrak?

  1. jolana88 napsal:

    dobrá zpráva .. malej je krásnej špunt 🙂

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s