Jsme s #mojezlato prarodiče!

Vím, že mnoho z vás sleduje můj Twitter účet, takže o té šťastné události, že se nám narodil @kloucek_vnoucek už víte. Ale jak to včera všechno probíhalo, k tomu jsem se dostal až dnes. 🙂

Na co jsme čekali devět měsíců, stalo se skutečností. Narodil se Kubíček. Včera, v 9:56hod., přišel na svět pomocí Císařského řezu. Porodní váha 4660g, při délce 55cm, všem vyrazila dech. Jak otci, mému prvorozenému synovi Romčovi, nám, jeho prarodičům, tak i personálu porodnice Fakultní nemocnice Královské Vinohrady. Dlouho se u nich nenarodilo, tak veliké miminko. Přitom to není žádný „buclík“, ale pěkná „žoužel“.

IMG_0117

Předchozí den večer, jsme z porodnice dostali informaci, že by k porodu mělo dojít během následujícího dopoledne, prostřednictvím Císařského řezu. Ráno začaly přípravy k úspěšnému porodu. Romča přijel z práce domu, že se jen nají, vykoupe a pojede do porodnice, aby byl u porodu. Než stačil vlézt do vany, SMSka, že porod se blíží. Tak rychle vykoupaný ještě nebyl. Než jsem stačil vyvenčit psy, byl pryč. Měli jsme s #mojezlato domluveno nějaké vyřizování, s tím, že jak se vnouček narodí, hned přijedeme do porodnice.

V polovině cesty za „povinnostmi“, volá Romča, že miminko je na světě. Povinnosti šly stranou a nejrychlejší cestou jsme vyrazili do porodnice. Romča seděl před operačním sálem a čekal. Vnouček byl už na novorozeneckém oddělení a #SkoroSnacha ještě na sále. Nevěděli jsme, jestli nám malého ukážou, tak jsme čekali až #SkoroSnacha povezou ze sálu na JIPku. Nebyla by to #mojezlato, aby, když se otevřeli dveře od novorozenců, nepoprosila sestřičku, jestli bychom mohli vnoučka vidět, aspoň na dálku.

Po chvilce se otevřeli dveře a my poprvé spatřili vnoučka. A co víc, sestřička jej podala tatínkovi do náruče. Krásnější okamžik jsme dlouho nezažili. Malinkatá „žížalka“, která se hlásila o svoje místo na tomto světě. Chvilku pobrekával a po chvilce se už na nás díval jeho modrýma očima. Taková malinká očička a kolik je v nich krásy.

IMG_0125

Doufali jsme, že jej uvidíme aspoň přes sklo, jak to bylo dřív, ale sestřička nám jej přinesla „až do ruky“. Necelou hodinu po porodu! 🙂 Přes půl hodiny jsme si jej střídavě chovali a rozplývali se. Vlastně až do chvíle, kdy #SkoroSnacha převáželi na JIPku. S oběma jsme se rozloučili a Kubíka vrátili zpět na oddělení. Před porodnicí začalo rozesílání SMSek, MMSek a emailů s Kubíkovými porodními údaji. V zápětí se začali ozývat první gratulanti. Hovor stíhal hovor, SMSka, SMSku. Já jsem si všechny gratulace přečetl až doma, musel jsem řídit a přiznám se, měl jsem celou cestu slzy v očích.

Včerejší den byl jedním z nejšťastnějších v našich životech. Kubíku, vítáme tě na tomto světě.

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice takhle mi tu žijem se štítky , , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

4 reakce na Jsme s #mojezlato prarodiče!

  1. jolana88 napsal:

    Gratuluji k novému životnímu rozměru! hlavně zdraví..

  2. annapos napsal:

    Gratuluji k dědečkovství a babičkovství, je krásné to miminko. Jednou se takhle budu radovat s prababičkovství? SNAD?

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s