Jak jsme jeli do porodnice!

Nastal DenD! Vlastně již bylo deset dní po termínu, kdy měl na tento svět přibýt nový človíček – #klouček_vnouček. Lékaři bylo rozhodnuto, že jestli si to nerozmyslí přes Velikonoční svátky, bude dne 22. dubna vyvolán na svět. 🙂 A protože se mu na svět nechtělo, odvezli jsme s #mojezlato #SkoroSnacha dnes do porodnice.

Na semaforu svítí červená! Kolony aut se pomalu plazí pražskými ulicemi a my pospícháme vyzvednout #SkoroSnacha, aby byla v domluvený čas na příjmu do porodnice. Proplétám se mezi auty, křižovatky projíždím na oranžovou a s povolenou rychlostí si hlavu nelámu (budiž mi to odpuštěno). Kudy chceme jet my, chtějí zřejmě i ostatní. První den po víkendu nemám pražský provoz rád. Na nové uzavírky a objížďky, které se přes víkend ve městě objevily, si musí řidiči zvyknout. Doprava kolabuje a s ní i moje nervy. Nemám rád, když na smluvené místo a čas, přijíždím pozdě.

Prosek, Vysočany Spojovací, je jedno parkoviště. Přitom ještě není tolik hodin, jako jindy, kdy se ulice začnou plnit auty. Na Spojovací uhýbám do bočních ulic a konečně jedeme. Kolem Vinohradské nemocnice, se ani neodvažuji jet. Přejedu ulici Ruskou pod nemocnicí a přes Strašnice, Zahradní město, ulicí V Korytech, kdy je Jižní spojka plná stojících vozidel, se dostáváme na Spořilov. Zde už navigace ukazuje, že jsme od #SkoroSnacha necelé dva kilometry.

Sídliště kde bydlí, je jedna velká jednosměrka. Ale „chytrá“ paní v navigaci si ví rady (mimořádně) a dovede nás až před dům. Skoro na metr přesně! 😉 Sice parkujeme v jednosměrce na chodníku, ale v takové situaci bych to dokázal před orgánem „ukecat“. Nemusíme čekat dlouho, „kulička“ se vykutálí z domu minutku po našem příjezdu. Nakládám tašky do kufru, usazujeme #SkoroSnacha s #klouček_vnouček, který si zatím hoví v klidu mámina bříška a vyrážíme do porodnice.

Dívám se na hodiny a zjišťuji, že už jsme mě být v porodnici. Když si vzpomenu na hustotu provozu, jdou na mě mdloby. Legráckami a vyprávěním, jak jsme se měli o víkendu na chalupě #navsi si krátíme čas v koloně vozidel. Po projetí první křižovatkou, jsme kolony, jakoby zázrakem, nechali daleko za sebou. Průjezd městem je najednou volný, hladký a bezproblémový. Jedeme přes Kloboučnickou a vzpomínáme, jak jsme tudy jezdili na Lhotku, dokud tam ještě bydlela mamina #mojezlato. Kolem „Bohemky“ to zase, pro jistotu, beru bočními ulicemi. Už jsme zase v Ruské a spodní vrátnicí vjíždíme do areálu nemocnice Královské Vinohrady. Cesta nám netrvala ani 20 minut, stihli jsme to včas! 😮

#mojezlato jde se #SkoroSnacha na příjem, já hledám volné místo na zaparkování. Když za nimi dorazím do čekárny, je #SkoroSnacha již na prvních vyšetřeních. Absolvuje jich ještě několik, než nás sestra odvede na oddělení.

kloucek_vnoucek_v_ochrannem_obaluTam probíhají další „procedury“, až se téměř po dvou hodinách dostává na pokoj. #klouček_vnouček je v klidu, na svět se mu evidentně nechce. Podle všech, zatím proběhlých, vyšetření, je #klouček_vnouček v pořádku, jen ten porod ne a ne nastat. Jaký bude postup? Kapačka, léky a gel na vyvolání porodu. Může to být odpoledne, večer, ale také druhý den. Odjíždíme s #mojezlato domů s nadějí, že se #klouček_vnouček narodí co nejdřív.

Odpoledne nám #SkoroSnacha posílá SMSku, že s největší pravděpodobností se #klouček_vnouček narodí ve středu, pomocí Císařského řezu. 🙂

P.S. Tento týden bude zápisník a můj Twitter účet, s největší pravděpodobností, ve znamení příchodu #klouček_vnouček na svět. 😀 Už se na něho moc těšíme! 😀

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice takhle mi tu žijem se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

4 reakce na Jak jsme jeli do porodnice!

 1. Witch napsal:

  Už je asi poté, ale stejně držím palce a moc Vám přeji především dobré zprávy a radost. To je ale patálie s tím označením, co? Mne za tu „skorosnachu“ před časem málem skalpovalo několik rozlícených milovnic jazyka. Tvrdím, že „přítelkyně“ je pořád s příchutí metresy, snoubenka je přiléhavější, jenže to smrdí lidem svatbou. Kamarádka to není, snad „moje holka, děvče“, nejpřesněji družka – ale to jim taky smrdí. zaplaťpánbu už na to naše mládí sedlo ženidlo a bude to u nás normálnější. Už mne taky nebaví podepisovat se „mamka Tvého xxx“.
  tak ať je človíček zdravý, úžasný a báječný a mamka v pořádku 🙂

  • jiproch napsal:

   Dlouho jsem hledal správný výraz. A protože #SkoroSnacha používám na Twitteru, přenesl jsem jej i sem. Zatím jsem nezaznamenal žádnou negativní reakci. A děkuji za přání. 🙂

 2. annapos napsal:

  Přeji hodně radosti a vše ať proběhne v pohodě a ve zdraví.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s