Odborníkům všechna čest!

Teprve ve chvíli, kdy se snažíme vytvořit, vyrobit, opravit něco, co není náplní naší každodenní práce, zjišťujeme, že učený z nebe nespadl a ne všechno je taková „hračka“, jak se na začátku můžeme domnívat. Poslední tři dny celá rodina trávila renovací Denisova pokoje. Všichni přiložili k dílu svoji ruku, někdo i obě! 😀 Strhat tapety, oškrábat stěny, provést protiplísňový nátěr, vymalovat, nalepit stropní kazety a ozdobné lišty. Položit koberec a smontovat novou postel. Pak zase všechno nastěhovat zpět a zapojit počítač. Ve chvíli, kdy se Izina vrátila do pokoje, mohla být akce slavnostně ukončena.

Ta hromada práce, dřiny, potu, sprostých slov, rozčilování, házení malířským náčiním, to už teď je zapomenuto. Díváme se s #mojezlato na „hotový“ pokoj a říkáme si, že není nic krásnějšího, než když si člověk dokáže udělat něco sám. Bolí mě celý člověk, bylo to pořád nahoru, dolu. Ohnout se pro něco, narovnat, zvednout ruce nad hlavu a pořád dokola. Pohyby, které normálně nedělám. Tělo na ně není zvyklé a po třech dnech začíná protestovat. V kýblu od barvy ještě zbylo trochu bílé, tak ji použijeme na chodbě. Psi, když se vrátí z venku, mají zvyk se před bytem oklepat. Když prší, nebo je po dešti, zdi jsou špinavé. Než barvu vyhodit, raději vymaluji společný prostor v domě.

Proč odborníkům všechna čest? O závadě na elektroinstalaci jsem psal. Dnes dopoledne přijel táta, několikrát a na několika místech zabodl zkoušečku do míst, kudy normálně proudí elektřina, nechal si popsat události předcházející záblesku, čmoudu a brnění v mých prstech a měl jasno. Elektrickým zkratem se přepálil vodič. Bohužel ten hlavní, který do zásuvek přivádí proud. Chvíli hledal, našel, opravil a kluci už mají v pokojích opět „životodárnou“ počítačovou elektřinu.

Každý je „odborníkem“ v profesi, která ho baví a umí ji „prodat“. Někdo umí i něco víc, před ním klobouk dolů. Ale tvrdit, že dokážu něco lépe, než druhý, to si troufnu říct, jen v minimu situací. Učený z nebe nespadl, všichni se celý život učíme. Někdo je šikovnější na jednu věc, druhý, na něco jiného. Kdyby všichni uměli všechno stejně, zjistili bychom, že to děláme všichni stejně blbě. Proto nechme specializované práce odborníkům, ušetříme tím čas, svoje nervy a někdy i svoji reputaci. Naopak, kdo bude potřebovat naši pomoc, rádi mu ji poskytněme, nebo aspoň nabídněme.

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice takhle mi tu žijem se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s