Nad plísní jsme zvítězili, nad elektřinou ne!

Co mají společného bytová plíseň a elektřina? Zdánlivě nic a přeci hodně.

Čtvrtek, den jako stvořený na boj s domovní plísní. Všechny pomůcky jsou připraveny. Nejprve musíme odstranit staré tapety, pod kterými se nám usadila hnusná plíseň. Kousek po kousku se obnažuje zeď, až zůstane naprosto holá. Někdo staré tapety odstraňuje pomocí napařovací pistole, ale žehlička se mi kvůli tomu ničit nechtěla. Kde nepomohla hrubá síla, pomůže vlažná voda.

Na řadu přichází bojovník s bytovou plísní, Bio Repel. Znám se, raději několikrát čtu postup aplikace. Míchám první roztok. Je toho necelých 10l na jednu a kousek bočních zdí. Neponechávám nic náhodě a natírám zdi několikrát. Pak si všímám, že první roztok je čistící. 🙂 Míchám druhý roztok, to je již samotný přípravek na likvidaci plísně. Ten je již rozpuštěn v 1,5l vlažné vody. To vychází tak akorát na celou postiženou plochu. Tedy ne, že bychom měli půl pokoje s plísní, ale její výskyt je v takových menších mapkách, roztroušená po jeden a půl zdi pokoje.

Po zaschnutí začíná samotné malování. Denis si vybral barvu modrou, pastelovou. Když ji #mojezlato rozmíchává v Primalexu, vypadá to dost divoce. Přemýšlíme, jaký odstín z toho bude. Ne vždy se povede takový, jako je na vzorníku. Do práce se zapojuje celá rodina. Kdyby mohli i psi, tak by určitě přidali packy k dílu. Jak by vypadal byt, raději nedomýšlet. Máme vymalováno, vypadá to dobře. Sice barva není zaschlá, ale jestli ten odstín vydrží, ani jsme se od vzorníku příliš neodklonili.

Na řadu přichází úklid. A zde začíná druhá polovina nadpisu. Váleček při malování se sám zásuvkám, okenním rámům, dveřním rámům a vypínačům nevyhýbá. Buď jsou po práci špinavé od barvy, nebo kolem nich zbudou místa, barvou neposkvrněna. Oblepovat je lepenkou, to možná dělají profíci, ale my raději všechno umyjeme dočista dočista. Otírám mokrým hadrem zásuvku a nejednou auu…, jemné brnění mi projede prsty. Aha! Voda ve styku s elektřinou vede! Nedá mi to a přejedu mokrým hadrem přes zásuvku znovu. Jsem nepoučitelný!

Prásk! Kouř a smrad. „Tatí, co se stalo?“, ozývá se z vedlejšího pokoje. No to je toho, trochu smradu ještě nikoho nezabilo! Ale vypadl jistič, nejde nám elektrika do zásuvek. Nahazuji jistič a chci pokračovat v úklidu. „Pořád to nejde!“, zase se ozývá. Koukám do vedlejšího pokoje a nesvítí ani světlo. Vypadl hlavní jistič na chodbě. Jdu ho nahodit. Světlo svítí a televize se sama zapíná. Je to dobrý, je to spravené. Pokračuji v úklidu. Natahujeme nový koberec a vracíme nábytek do pokoje. Je hotovo.

Bohužel není! Posléze zjišťujeme, že v „dětských“ pokojích nefungují zásuvky. Ani jedna. Elektrický zkrat zřejmě přepálil některý kabel, a tudíž není uzavřen elektrický okruh. Aspoň dnes nebudou kluci koukat v noci do počítačů! Zítra se to pokusím opravit. Jestli to přežiju, zase něco veselého napíšu! 😀

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice takhle mi tu žijem se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

2 reakce na Nad plísní jsme zvítězili, nad elektřinou ne!

  1. jolana88 napsal:

    děkovnou řeč na Darwinovu cenu? 😀

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s