Co dál s 10 otázek pro … ?

Je správný pocit, že by projekt, se kterým jste spojeni dva roky, neměl zmizet v „propadlišti dějin“, ale po jeho „uspání“, by se měl opět probudit k životu? Tak přesně takový pocit mám již delší dobu s svým projektem 10 otázek pro … Kdo netuší o co jde, odkáži jej přímo na blog, kde rozhovory vycházely.

Bude to téměř rok, kdy vyšel poslední rozhovor. V mailové schránce zůstalo torzo několika nedokončených rozhovorů, když jsem si řekl: „Chtělo by to pauzu.

Každý týden vyšel jeden rozhovor s některým uživatelem Twitteru. Postupem času prošly rozhovory několika změnami. V začátku jsem hostům odesílal deset stejných otázek. Na začátku dalšího roku se koncept otázek změnil v rozhovor. Zůstala jen první a poslední stejná otázka pro všechny hosty. Jak se brzy ukázalo, osm otázek, které měly charakterizovat hosta a jeho zájmy přestávaly stačit a vznikla skupina podotázek, které rozvíjely základní dotaz.

A ač se to nezdá, příprava a realizace rozhovorů, byla časově náročná. Někdy jsem sváděl s hosty boj. Ani ne tak, že bych je musel o odpovědi „uhánět“, nebo bych jejich poslední odpověď dostal na poslední chvíli, kdy jsem ještě potřeboval dát celému rozhovoru formu a tu odeslat k autorizaci, ale pro chvíle, kdy jsem nevěděl kudy dál. Prohlížel jsem webové stránky hosta, jeho profily na sociálních sítí a snažil se formulovat otázky tak, aby byly odpovědi pro čtenáře zajímavé. Takových hostí nebylo moc, ale někdy to byl boj.

Nejraději jsem měl okamžiky, kdy jsem hned na začátku věděl, že to bude „v pohodě“. Pro hosta jsem měl připraveno celé spektrum otázek a téměř ihned po jejich odeslání, jsem obdržel odpověď. Ano, všechny rozhovory vznikaly formou emailové korespondence. Stávalo se, že se během rozhovoru „vynořila“ témata, která jsme rozvíjeli a já se musel při přípravě 10 otázek pro … hodně krotit, aby text byl pro čtenáře ještě zajímavý a přiměřeně dlouhý.

Rozhovory mi chybí. Lhal bych, kdybych řekl, že ne. Poznal jsem uživatele Twitteru z jiné strany, než tak, jak se na této sociální síti prezentují. Zpětná vazba od čtenářů dávala tušit, že to je to, co čtenářům na profilech hostů chybělo. Z každé kladné reakce jsem měl radost (kdo by také neměl, že?), ze záporných, jsem se snažil brát poučení.

Dostávám otázky, kdy a jestli vůbec bude 10 otázek pro … pokračovat. Vždy odpovídám ANO a sám tomu věřím. Nechtěl bych nikomu lhát, hlavně ne sobě. Pořád hledám čas a prostor, kdy bych se mohl rozhovorům začít opět plně věnovat. Mám i vybrané uživatele, které bych rád oslovil s nabídkou k rozhovoru. Pro některé mám připravené i otázky, které doufám, jdou přímo na jejich tělo. Ale dokud nebudu vědět, že se mohu projektu 10 otázek pro … plně věnovat, nechávám jej zatím „u ledu“.

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice zamyšlení se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

7 reakcí na Co dál s 10 otázek pro … ?

  1. Pingback: 10 otázek pro … @JardaHomolka – ochutnávka z připravovaného rozhovoru! | zápisník @jiproch

  2. holyna napsal:

    Mno, vidis. Mel bys pokracovat a treba se mnou 😉

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s