Zkuste zastavit na „vyšrafované“ části silnice!

Co se stane, když zastavíte na „vyšrafované“ části silnice? Nebo v jednom z připojovacích pruzích, na nájezdu dálnice? Ať už v případě poruchy, nebo když se potřebujete jenom vyčůrat? První policejní auto, nebo celní správa, které pojede kolem, vám uloží pokutu, za ohrožení silničního provozu.

Co se stane, když na „vyšrafované“ části silnice, nebo v jednom z připojovacích pruhů, stojí policejní auto, nebo celní správa? Nestane se nic. Vlastně ano. Zastaví u nich další auto Policie (Celní správy). Že by řešili dopravní přestupek kolegů, o tom nemůže být ani řeč. Spíš zahájí přátelský rozhovor.

Denně jsem svědkem takového počínání mužů zákona, kteří mají pomáhat a chránit, ne ohrožovat svým počínáním ostatní účastníky silničního provozu.

Kde lze vidět tyto prohřešky? V okolí velkých měst, na přivaděčích a výpadovkách. A hlavně v noci. Ve dne je to přeci jen viditelnější a jak se říká: „Pod svícnem je největší tma.“ To platí zejména pro Policii ČR. Celní správa je naopak odborníkem na stání u nájezdů na dálnice a rychlostní komunikace. To aby v případě potřeby, mohli hbytě vyrazit za „podezřelým“ vozidlem.

Poznat jsou tito ochránci pořádku už z dálky. Když vidíte na dálničním přivaděči svítit světla vozidla kolmo do jízdního pruhu, můžete na 100% počítat s tím, že to je vozidlo Policie, nebo Celní správy. Ti „odvážnější“ si k tomu ještě zapnou světelné výstražné světlo modré barvy (maják).

Ano, před zákonem jsme si všichni rovni. Jak my, „obyčejní“ smrtelníci, tak zejména ti, kteří mají povinnost kontrolovat jeho dodržování. Ale všichni víme, jak to. Někdo je prostě rovnější.

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice z mobilu, zápisky truckera se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

2 reakce na Zkuste zastavit na „vyšrafované“ části silnice!

  1. jolana88 napsal:

    jj – super taky je, když Vás jakožto „kontrola“ zastaví maník, co Vás cirka 10 minut předtím míjel, bagetou v ruce a telefonem na uchu (to asi aby byl líp k zastižení). pomíjím fakt, že v rámci šetření si pro sváču jezdí po jednom.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s