Vykoupaní psi, nikdy nevypadají jako zmoklé slepice!

Čas od času, je potřeba vykoupat psy. Nesmí se to zase přehánět, jejich srst je něco jiného, než lidské ochlupení. Je hřeje, chladí, chrání, slouží jako maskování a má řadu dalších vlastností. Člověk to dohání mnoha druhy oblečení a péčí o pokožku.

Z určitého důvodu musíme naše psy koupat každý měsíc. A dnes byl den K. Koupání jsme s #mojezlato naplánovali po dopolední procházce. Pořádně jsem je venku “protáhl”, aby vydrželi co nejdéle po koupání, než půjdou ven. Doma už bylo všechno připraveno. Koupací přípravky (šampón a kondicionér), mnoho ručníků na otření, vytření a vysušení. Fén a kartáč, aby srst co nejrychleji uschla a deky, do kterých budou zabaleni. Všechno, co v koupelně překáželo, bylo vystěhováno do předsíně.

Jako první šla na řadu Aiky. Je menší a práce je s ní rychlejší.

DSCN8935_m

Byla statečná. Jako při každém koupání trpělivě stála a nechala se sebou manipulovat. Šampón musí působit 5-10 minut, to je asi nejhorší, co musí psi i my vydržet. Psi stojí ve vaně, my klečíme vedle vany a počítáme každou minutu, která zbývá do konce. Pak rychle opláchnout, nanést kondicionér a zase aspoň pět minut čekat. Po důkladném opláchnutí a “vyždímání”, vyndavám Áju ven. Ája se oklepává, jako správný pes a #mojezlato ji utírá ručníky. Když je částečně suchá, vypouštíme ji z koupelny do kuchyně, kde pokračuje sušení fénem.

Bacardi, který celou dobu ležel v rohu koupelny a čekal, jestli na něho třeba nezapomeneme ví, že přišla jeho chvilka. Pokouší se zmizet společně s Ájou. Bohužel, jsem rychlejší. Zvedám v náručí 35kg a stavím ho do vany.

DSCN8939_m

Je statečný stejně jako Ája. Ani s jedním nejsou ve vaně problémy. Žádný pokus o útěk, žádný pláč, nebo naříkání. Bacardi je o 10kg těžší než Ája, takže i čas ve vaně je delší. Ale po půl hodině je i on vyzdvižen z vany a začíná fáze sušení. Mocné, několikatero oklepání, dělá mokré účastníky i z nás a koupelnu ve vodní říši. Každý ze psů má jiný druh srsti. U Bacardiho trvá sušení o poznání déle. Dílo se však podaří a z koupelny už vychází částečně suchý. Aspoň tak, aby nebyl mokrý zbytek bytu. Stejně putuje na další stanoviště (kuchyň), kde je kompletně dosušen. 🙂

Ať doma ve vaně, nebo venku v přírodě, jakmile je jejich srst namočena, po osušení se jim na zadku udělají roztomilé kudrlinky. Díky kondicionéru, mají srst krásně jemnou, voňavou a lesklou. Sice se říká, že mokré zvíře vypadá jako zmoklá slepice, ale nevím proč? Mokrá psí srst vypadá úplně jinak, než zmoklé slepičí peří. Ale je pravdou, že domácí mazlíčkové, kteří se nejčastěji vyskytují v lidských domácnostech, při koupání vypadají, jako “vychrtlé” chudinky. Srst jim zplihne podél těl a ukážou se jejich žebra. Vypadá to, jako by “chudáčci” nedostali pořádně najíst. 😮 Každý majitel zvířete však ví, že to není pravda. Naopak, kdyby žebra nebyla vidět, svědčilo by to o tom, že zvířeti je dopřáváno až moc. A to také není pro jeho organismus dobře.

Po psech jsme vykoupali i obě čičinky (kočičky). U nich to byl fofr, protože Terezka je drobátko narušená a nemůžeme ji žádným způsobem stresovat. a Izi, to je čertík, a když zjistila, že se dá z vany vyskočit, nehodlala uvnitř trávit už víc času, než bylo nezbytně nutné. Takže z jejich koupání nemáme ani jednu fotku. Snad příště. Za měsíc se pořádá další den K! 😀

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice foto, takhle mi tu žijem se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s