Tříkrálový hod stromkem do dálky!

Letní olympijské hry, MS a ME v atletice, končí vždy královskou disciplínou – maratónským během. Stejně tak Vánoční svátky končí většinou na Tři krále. A oslava by to měla být, aspoň, trochu netradiční. Nemusí to být hned požár vánočního stromku, doprovázený pošlapanými dárky, které pod ním zbyly, zapálené záclony od svíček na uschlém stromku, když si děti chtěli zpestřit poslední den volna, tatínek zamotaný do vánočních světýlek při jejich odstraňováni ze stromku. Chce to trochu úroveň!

Letos to u nás vyhrál Hod stromkem do dálky. Abych to uvedl na pravou míru, hod stromkem z okna a ještě k tomu do dálky. Nejvhodnější je k tomu strom živý, zakoupený před svátky u prodejců, přivezený od lesníka přímo z lesa, nebo rovnou, přímo z lesa. Kdo má strom umělý, může také soutěžit, ale vystavuje se nebezpečí, že pro pobavení sídliště a sousedů zvlášť, bude muset poté, kdy strom vyhodí z okna, jej zase muset vláčet zpět do svého bytu. A to by v lednu mohlo působit, více než komicky.

Odstrojíme stromek?”, ptá se mě #mojezlato.
Až na Tři krále, ne?”, odpovídám otázkou.
Vždyť to je dnes.”, nenechá se zaskočit #mojezlato.
Máme tvrdé pytle?”, opět odpovídám otázkou. Vždy totiž “naporcujeme” stromek a uložíme do pytlů, které pak odvezeme na chalupu a spálíme. Žijeme totiž ekologicky! 😉
No jasně, jinak bych se neptala.
A co kdybych ho odnesl k popelnicím?”, zkouším “vyklouznout” z představy popíchaných rukou od uschlého jehličí. A doplňuji: “Vánoční stromky se mohou dát k popelnicím a Pražské služby je zlikvidují. Bude to rychlé a nikde už nebude opadané jehličí.
Jak myslíš.”, schvaluje #mojezlato můj návrh

Beru židli a lezu do skříně pro krabice na ozdoby, řetězy a světýlka. #mojezlato mezitím sundavá jednotlivé ozdoby. Než všechny krabice vyndám, zbudou na mne už jen světýlka. Práce, která ji titěrná, už při zdobení. Nyní se musí všechny žárovičky nastrkat do jednotlivých “chlívků” a pak všechno nacpat do malé krabičky. Nikdy jsem nepochopil, jak to někdo (v továrně)může dělat každý a celý den. V ruce držím světýlka a jsem zamotaný do celé délky sériového zapojení. Bojím se pohnout, abych některé nerozšlápl. Největší radost z toho má kočka, která neustále honí konec a myslí si, že si s ní hraju.

Všechno je složené, krabice uklizené, v obýváku stojí odstrojený, jakoby nahý, stromek ve stojánku. Jak s ním ven? Oknem! Odhrnuji záclonu, otvírám největší část okna dokořán, #mojezlato drží stromek, já povoluji stojánek. Pro jistotu se dívám z okna, jestli někdo zrovna nejde do baráku, abych mu nehodil stromek na hlavu. Nikde nikdo. Beru stromek, natáčím jej dolní částí z okna a HOP, už letí! Krásně plachtil z prvního patra. 🙂

06012014096

Určitě jsem hodil nejdál z našeho domu. Aspoň do chvíle, než se o to pokusí někdo další z vyšších pater. Beru bundu a jdu odnést stromek k popelnicím. Je první, který zde bude odložen. Ale jak znám sousedy, jak uvidí, že tam už někdo stromek postavil, začnou se přidávat další a další. Někdo prostě musí být první. Letos jsme to byli my.

Letní olympiáda a ME v atletice,se pořádá každé čtyři roky. MS v atletice každý druhý rok. Ale Tříkrálový hod stromkem do dálky každý rok. Takže zase za rok – Hodu stromkem zdar! 😀

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice takhle mi tu žijem se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

2 reakce na Tříkrálový hod stromkem do dálky!

  1. Witch napsal:

    Jeden Váš kolega před lety popsal podobnou situaci. vyběhl po hodu stromkem ven – a stromek nukde. Konzultoval věc se sousedem, který neviděl, že by stromek kdokoliv odvlekl. Zkoumali hledali – až zjistili, že se stromek zapíchl do myší díry do skupinky smrčků a krásně stál 😀 Dělal, jakože tam patří…

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s