Ráno jsem se krásně projel

Zase další zimní noc, kdy večer začne drobně mrznout, v noci prší a ráno to vypadá, že bude jarní den. Taková tři roční období v devíti hodinách. Sedám do auta, vyjedu z řady, otřu stěrači přední sklo a pomalu jedu do práce. Nikam nechvátám, času je dost. Doufal jsem, že než odejdu z domu, zavolá mi někdo z práce, že nemusím jezdit. Nebylo by to poprvé.

Nikdo nevolá, jedu pomalu směr Měšice. Ani provoz není nejsilnější. Ještě není ani šest hodin, jindy normálně už tudy projíždí „šňůra“ aut. Mám z toho vždy radost. Jedu totiž druhým směrem, takže jsem na „naší“ straně silnice skoro sám. Když mě dojede nějaký „nedočkavec“, nechám ho, ať mě předjede a pospíchá dál. Zapaluji si cigaretu a dívám se před sebe do tmy.

Sklad je skoro prázdný. Těch pár palet se zbožím se tam musí bát. Prohlížím, kolik zboží je „trase“, kterou bych mohl jet. Nic moc, je toho opravdu málo. Jdu na dispečink a zjišťuji, jak to vidí dispečer. Je to jasné, pojedu domu, není práce pro dva kamiony. Kolega „dostává“ kšeft, ale jen díky tomu, že na „jeho“ trase je jen jedno „Cargo“ auto, které nepobere zásilky, kvůli jejich objemu. Ještě chvíli se pohybuji po skladu, kdyby náhodou. Nakonec všem přítomným přeji Krásný nový rok a odjíždím.

Doma ještě všechno spí. #mojezlato je překvapená, že jsem doma. „Taky ti mohli zavolat, škoda cesty.“, říká, když ji vyprávím, proč jsem tak brzy zpět. #mojezlato se chystá do práce a já se psy lezu do postele, abychom vyklidili prostor v našem velkém bytě. 😉

Dopoledne jsem se dověděl, že do práce půjdu až ve čtvrtek 2. ledna. Původně jsme měli jet ještě v pondělí 30.12., ale noční běhy byly zrušeny. Vědět to dopředu, odjeli jsme se psy a #mojezlato na chalupu #navsi. Počasí vůbec není zimní, musí tam být nádherně.

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice takhle mi tu žijem, zápisky truckera se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s