Domácí hra – Poslední myje nádobí!

V poslední fázi přípravy dnešního oběda, jsem vymyslel novou hru. Není to hra desková, ani počítačová, je to hra, odehrávající se v reálném prostředí běžné domácnosti. Věk hráčů není omezen, dle mého, je hra vhodná od předškoláků až po lidi zralého věku. Čím více hráčů se hry účastní, tím je napínavější. Kde se hraje? V bytě, na chalupě, chatě.

Závod (hra) je etapový. Jednotlivé hry, lze sloučit do tzv. série. Časové období, po které boudou probíhat jednotlivé hry, si účastníci domluví před začátkem každé série. Může to být kalendářní rok, pololetí, čtvrtletí, měsíc, týden. Nejkratším časovým obdobím navrhuji víkend. Ale to už ponechám na vás, jaký časový úsek si zvolíte.

Je důležité, aby před zahájení hry, byli všichni účastníci shromážděni na jednom místě. To pro kontrolu, kolik účastníků (závodníků), se hry účastní. A také pro to, aby ostatní soutěžící věděli, kolik mají soupeřů. Ne vždy je nutné, aby se hry účastnili všichni soutěžící. Ale, čím více her se hráč zúčastní, tím lepší může získat hodnocení v celé sérii.

Každý hra, je zahájena výkřikem: „Jídlo!“ Všem soutěžícím je vydána jejich porce. Asi si myslíte, že se jedná o soutěž v rychlosti konzumace jídla, že? Nene, i když o rychlost jde také, ale není nejdůležitější své jídlo sníst jako první! Jídlo se má konzumovat v klidu, každé sousto několikrát přežvýkat a teprve potom spolknout. Dochází tak k dokonalému rozmělnění potravy, kdy je poté snazší pro žaludek potravu rozložit na jednotlivé živiny a také tím dochází k posílení žvýkacích svalů.

Ne všichni hráči musí své jídlo konzumovat v místě tomu určeném (kuchyň, kuchyňský kout, jídelna), ale mohou si ho odnést do svého pokoje. Proto je také důležité, aby se všichni shromáždili před začátkem na jednom místě. Mají tak přehled o „soupeři“, ale hlavně znají počet soutěžících. Zde nastává nejdůležitější část hry. Ihned poté, co hráč dokončí konzumaci pokrmu, musí se co nejrychleji odebrat zpět do kuchyně a umístit použité nádobí do dřezu, myčky nádobí, odkládací místo. Tím zkontroluje počet, již před ním doneseného nádobí a podle počtu zjistí, na jakém místě se umístil.

A to je konec? Co je tedy cílem? Poslední myje nádobí! Poslední hráč, který umístil své nádobí na určené místo, získává minusový bod a musí umýt nádobí. Hru lze různě doplňovat dalšími úkoly. Třeba, že předposlední hráč nádobí utře a ten před ním jej poté uklidí. I přidělení bodů lze různě upravovat podle dohody hráčů. Na konci každé série se sečtou minusové body a hráč s nejmenším počtem bodů, je vítěz celé série.

Je potřeba ještě zdůraznit, že před začátkem samotné hry, je potřeba mít prázdný dřez, myčku, či místo k odkládání nádobí, aby nedošlo k podezření z podvodu některého hráče. 😉

Hloupost, co? Ale jak se říká: „Učení hrou“. Takovou hrou lze naučit, zejména děti, že po jídle je potřeba umýt nádobí. Ono se totiž samo neumyje, neutře a neuklidí do skříňky.

Takže … Připravit… Pozor… Jídlo!!!! 😀

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice takhle mi tu žijem se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s