Blíží se Vánoce, nepropadejte panice!

Je legrační si myslet, že s blížícími se oslavami Vánoc, je nutně spojeno hektické, až zmateně chaotické pobíhání po nákupním centrum a shánění "dárku" pro naše nejbližší. Je legrační pozorovat lidi, kteří to dělají. A čím víc se blíží Vánoce, tím počet zmatkujících kupujících stoupá.

Nejen že v tu chvílí zapomínají na rady SOS a bezhlavě se vrhají na vše, co nabízejí regály obchodů, ale v nastalém zmatku, co uloví, to vloží do cizího košíku. U pokladny se pak divý, že věc, kterou "vybojovali" s jiným dychtivým nakupujícím na pokladním pásu postrádají. Nebo mají něco navíc, pro co si do obchodu vůbec nepřišli. To jim do jejich nákupního vozíku zase vložili jiní, zmatení jedinci, při "plenění" obchodních regálů.

Jsou i jedinci, kteří v nastalém zmatku, který v těchto dnech v nákupních a obchodních centrech panuje, až doma zjistí, že si domu přivezli cizí dítě. Vůbec jim není divné, že se dítko do autosedačky nevejde, když jej tam násilím "kurtují", že celou cestu brečí a křičí "já chci svoji maminku"! Nezbývá, než návrat do centra a doufat, že pravá maminka si ještě nevšimla, že ji chybí dítě. V lepším případě u informací necháte vyhlásit, že ztracené dítě, které bylo nalezeno, čeká na svoji maminku v dětském koutku. V tom horším případě už u centra čeká Policie a vy se budete muset k svému činu přiznat!

Já to řeším každý rok stejně. Z pomyslného klobouku vyberu jeden obchod, ten navštívím a nakoupím zde dárky pro celou rodinu. Upozorňuji, že před samotným losováním probíhá pečlivá selekce obchodů, které jsou do "osudí" vložena a to v závislosti na výši zůstatku mého bankovního účtu. Ještě se mi nestalo, že bych vybral špatný obchod. Ze všeho nejraději však mám, když za mne dárky nakoupí někdo jiný. Nejraději bych byl, kdyby to byl Ježíšek, ale než on, spíš se mi podaří přemluvit #mojezlato.

Každý rok si pak slibuji, že v příští roce, už určitě budu vánoční dárky nakupovat v průběhu celého roku. A co myslíte? Týden před Štědrým dne, jsou do "klobouku" vloženy vybrané obchody a nám to doma pod stromečkem bude vonět, jako v drogerii, která je hned vedle našeho domu. 😉

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice takhle mi tu žijem se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s