Tak nám zavřeli Spořilovskou pro kamionovou dopravu!

Od včerejšího dne (27.11.2013) je ulice ChodovskáSpořilovská, směrem od Jižní spojky na dálnici D1, uzavřena pro nákladní dopravu nad 12t.

mapa_trasa_12t

Vozidla nad 12t, budou pokračovat dále po Jižní spojce až k mimoúrovňové křižovatce u Kačerova, na nově vybudované přemostění na komunikaci Ke Garážím, a dále na komunikaci 5. května, a dále směrem k dálnici D 1. TSK o tomto dopravním opatření informovala včera prostřednictvím svých webových stránek.

Tuto novou trasu jsem již jednou použil, a to zhruba před třemi lety, kdy Prahu ohromil sněhový kolaps. Vracel jsem se tehdy z nakládky zboží v Benátkách nad Jizerou, a než jsem z Jižní spojky mohl odbočit na Spořilovskou, z vysílačky se ozvalo hlášení o vzpříčeném kamionu v připojení na D1. V poslední chvíli jsem se z odbočovacího pruhu vrátil do průběžného a pokračoval dál po Jižní spojce. Věděl jsem, že u Kačerova lze odbočit a připojit se na přivaděč k dálnici D1. Několikrát jsem tudy projížděl osobním automobilem.

Ve chvíli, kdy se začalo spekulovat o uzavření Spořilovské pro kamionovou dopravu a vytvoření nového napojení z Jižní spojky na ulici 5. května, všichni věřili, že to pomůže plynulosti dopravy, hlavně té tranzitní a, že dojde ke snížení hluku a exhalací v prostoru ulice Spořilovská. Věřil jsem, že nově vybudovaný sjezd bude mít parametry klasického sjezdu z rychlostní komunikace a bude vybudován, minimálně, jako dvouproudá silnice. Když se začalo bourat původní přemostění od garáží Kačerov, začalo všechno nabývat jasných obrysů. Bylo jen otázkou času, kdy bude rekonstrukce přemostění dokončena a tranzitní doprava převedena do tohoto místa.


omlouvám se zhoršenou kvalitu videa

Kdo pamatuje dobu, když neexistoval Pražský okruh od D1 <> D5 a pamatuje provoz na Jižní spojce, kdy byla veškerá doprava vedena přes Barrandov, ví, jaké dopravní komplikace způsobovalo napojení ulice 5. května, od dálnice D1, na Jižní spojku. Otevřením přemostění od garáží Kačerov, k dálnici D1, pro vozidla nad 12t, se tento problém opět stane aktuální. Mnoho řidičů, kteří tudy jezdí, již zapomnělo, jaké to je, když tudy projíždí jeden kamion za druhým. To si budou muset nyní opět připomenout.

Doufal jsem a věřil, že vybudováním nové přípojky z Jižní spojky na ulici 5. května, kam bude svedena tranzitní doprava, bude celé této oblasti uleveno. Nevím, jaký byl dopravní záměr projektantů, ale vybudováním tohoto přemostění, se rozhodně dopravě neuleví. Nebudu předjímat, co bude, až bude, už jednou se to „nevyplatilo“, nechám na každém motoristovi, který tudy pojede, ať situaci zhodnotí sám.

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice zápisky truckera se štítky , , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Jedna reakce na Tak nám zavřeli Spořilovskou pro kamionovou dopravu!

  1. Pingback: Ty vole, co to je!!! | zápisník @jiproch

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s