Navštiv a poznej svoji nemocnici, pěkně oddělení po oddělení.

Kdybych každý týden pojmenoval podle toho, co jsem během něho dělal nejčastěji, s klidným svědomím bych mohl klidně tento nazvat Procestuj svou nemocnici.

Začalo to v pondělí, kdy byla mamka #mojezlato objednána k vyšetření. Sice bydlí v západočeském kraji, ale po zkušenostech s nemocnicí v Plzni, se #mojezlato rozhodla, že její léčbu přesune do Prahy. Z mnoha důvodů je to jednodušší a praktičtější. Podařilo se zajistit ji odpovídající lékařskou péči v Nemocnici Na Bulovce. V pondělí jsme specializované pracoviště navštívili poprvé. Přístup sestřiček i pana profesora byl opravdu příkladný. V prosinci a lednu ji čekají další návštěvy Na Bulovce.

V pondělí večer mi volal syn, že jeho přítelkyni není dobře. Chtěl vědět, jestli mají navštívit pohotovost, nebo raději jet rovnou do nemocnice. Pohotovost je blíž, hned vedle je sídlo Záchranné služby, když bude její stav komplikovaný, mohou ji převést pod kvalifikovaným dohledem. Z pohotovosti je poslali do nemocnice, kde ji hospitalizovali na pozorování. Po sérii vyšetření byla ve středu propuštěna do domácího ošetření.

No a aby toho nebylo málo, vleklé zdravotní potíže, donutily #mojezlato k návštěvě lékaře. Podepsal se na ni stres a pracovní vytížení posledních několika týdnů. Od praktického lékaře byla odeslána na internu do Vinohradské nemocnice. Takže jsme #SkoroSnacha z nemocnice přivezli a obratem #mojezlato do další nemocnice odvezli. Nakonec s ní v nemocnici zůstal starší syn, mě poslali domů, abych se trochu vyspal do práce. #mojezlato absolvovala několik vyšetření, nic však neodhalilo příčinu jejich potíží.

Na doporučení interní kliniky, ji dnes praktik odeslal na další vyšetření na infekční oddělení Nemocnice Na Bulovce. Tím, že je infekční klinika Bulovky spádovou nemocnicí pro půl Prahy a Středočeského kraje, je odbavení pacientů opravdu nekonečné. Do toho připočítejte starší manželský pár, který přišel s podezřením na černý kašel a muže bez domova, který se stále drbe a tvrdí, že z něho padají „krkavice„.

Po tříhodinovém pobytu v čekárně, vyšetření #mojezlato spojené s nutnými odběry, jsme opustili infekční kliniku. Prognóza? Snad to bude jen únava a stres z uplynulých dní. I takové faktory se mohou projevit v klinickém obraze pacienta. Každá mince má rub a líc. Druhou stranou potíží #mojezlato zlato, může být žloutenka typu A. Představa, že by měla být hospitalizována, je pro ni frustrující. Nehledě na skutečnost, že si není vědoma, kde by se mohla nakazit.

Za poslední čtyři dny, jsme po nemocničních oddělení strávili víc času než pobytem doma. „Prohlédli“ jsme si pět oddělení a u každého odnesli zajímavá fakta a zjištění. Pamatuji si, když jsem na Bulovce pracoval, že jsem hlavně od starších pacientů slýchal, že jak se jednou dostali do nemocnice, už v ní trávili zbytek života. Je to nadsázka, ale s tím, jak je české zdravotnictví financováno, se lze obávat, že ač je na vysoké kvalitě, bude kvantita převažovat nad kvalitou.

Buďme pozorní vůči všem signálům, které tělo vydává. Neberme různé příznaky na lehkou váhu. Važme si zdraví, které máme. Nejsme stroje, ne každou „poruchu“ lze opravit. Žijeme jen jednou, proto žijme, ne přežívejme.

Hezký den 🙂

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice takhle mi tu žijem se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s