Miluju nedělní večery!

Neděle večer, je super čas, na vyčištění lednice od všeho, co se přes víkend uvařilo, schovalo vně a teď to tam zabírá místo před nákupy během následujícího týdne. Tím, že jsme přes týden pracovně vytížení a moc nevaříme, je víkend pro nás takovým malým gastronomickým svátkem. Když ovšem nepočítám Vánoce, narozeniny členů domácnosti a příbuzných. Tam už se pak jedná vyloženě o „obžerství“! 😀

Tedy, jako ne, že bychom vůbec nevařili, to zase ne, ale jsou to takové jednoduché rychlovky, které jsou většinou na jeden den. Když občas někdo odmítne svoji porci, což se stává výjimečně, ale stává, zůstane i na druhý den. To víkend, to je jiná. Je klid a čas na přípravu jídla. #mojezlato zvládne přichystat i několik různých jídel a v dostatečných porcí pro všechny. Když se do toho započítá návštěva u rodičů, odkud většinou přivezeme „výslužku“, stane se, že v neděli večer máme v lednici i několik porcí různých jídel.

Většinou si děláme takový „mišmaš“. Od každého něco. Jasně, že se snažíme, aby to aspoň trochu k sobě pasovalo a trochu to vypadalo. Takovou německou specialitku, jako řízek s rajskou omáčkou, bych do „huby“ nevzal, ale jinak se fantazii meze nekladou. Večer pak ještě, nejlépe u hezkého filmu, přichází na řadu kávička a k ní něco dobrého. Vždy se najde zbytek štrůdlu, buchty, dortu, nějakého sladkého zákusku.

Nemůžu už být před spaním víc spokojený a těšit se na další víkend. 🙂

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice takhle mi tu žijem se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s