Nemůžeme být pořád šťastní!

Jako je černá a bílá, plus a mínus, klad a zápor, horký a studený, hluboký a mělký a milion dalších opaků, je štěstí a neštěstí, respektive nahoře a dole. Ano, mám na mysli stav mysli, těla a ducha. Kdo si myslím, že lze být pořád šťastný, tak je buď bláhový snílek, nebo blázen, který by měl být zavřený na izolaci, a měla by být do něho pumpována psycho-farmaka, jak šišky do husy.

V naší rodině platí okřídlené pořekadlo: „Každý dobrý skutek, je po zásluze odměněn.“ Vylepšili jsme jej ještě doplněním, že: „Každá jedna chvilka štěstí, je následována minimálně třemi pohromami.“ Obávám se každého okamžiku, kdy se začne něco dařit. Ze zkušeností vím, že okamžitě se na naši rodinu přiřítí nějaká katastrofa.

A přesně to se u nás odehrávalo tento týden. Událo se několik pozitivních věcí, které se na konci týdne překlopili do takové „hromady“ neštěstí, že jsme z toho zoufalí. Nebojujeme jen s větrnými mlýny, hloupostí člověka, jeho arogancí a neschopností udělat něco pořádně, ale též s jeho „vychcaností“, která pramenila z myšlenky, že „všechno vím, všude jsem byl, všechno znám“. Ta se nyní, po několika letech, vrátila jak bumerang a způsobila takové problémy, že se z nich člověku chce až brečet.

Nebudu vás zatěžovat okolnostmi, ani nářky. Jaký by to mělo význam? Musíme se tomu postavit čelem a bojovat. Nic jiného nám nezbývá. Dotyčný asi těžko pochopí důsledek svého, tehdejšího, počínání, ale nyní jsme tu my, kdo to musí napravit. Máme plán jak z toho ven a doufáme, že se nám jej podaří realizovat. Nejsmutnější je, že „oběť“ se jeden den chová zoufale a druhý den bysto ji v tom nejraději nechaly, ať si poradí, jak umí.

Ale také se nám podařilo něco, v co jsme již ani nedoufali. A z toho máme plně obrovskou radost. Jsme na to hrdí a nebojím se říct, že i pyšní. Teď už jen dotáhnout poslední detaily a doufám, že letošní rok zakončíme po několika letech s úsměvem. V příštím roce nás čeká několik nádherných událostí, na které se moc těšíme. Ale o těch až se budou blížit. 😉

Nemůžeme být pořád šťastní, ale kousíček štěstí, si každý zasloužíme každý den. 🙂

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice takhle mi tu žijem se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Jedna reakce na Nemůžeme být pořád šťastní!

  1. Pingback: Jak zlomit prokletí dobrého skutku!? | zápisník jiproch

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s