Odrazy ve skle

Podzim, zima a ještě trochu jara. Co mají společného? Mimo mnoha jiného, hlavně to, že je ráno dlouho tma a večer je už zase brzo tma. Ale na všem špatném, lze najít něco pozitivního. „To by mě zajímalo, co to asi může být?“, říkáte si. Tak já vám to tedy prozradím. Jsou to odrazy ve sklech.

071120132593

A je jedno, jestli to jsou odrazy ve vitrínách obchodů, ve sklech dopravních prostředků, ve skleněných výplních autobusových zastávek, ve sklech projíždějících vozidel. Při správné intenzitě a úhlu dopadu světelného zdroje, lze vidět mnoho zajímavého. Například cestujícího, stojícího na druhé straně dopravního prostředku, kterého byste přes těla spolucestujících ani nezaznamenali.

Sklon skla dokáže vytvořit i bizarní obrazce. Od deformace tváře, až po zkroucení celé postavy. Různá komická zakřivení, která když zahlédnete ve správném úhlu, vyvolají na vaší tváři úsměv. Někdy to může být i pošklebek, ale ten je lépe skrýt. Ne každý má pochopení pro to, co nabízí odraz jeho postavy, pro vaše pobavení.

Ale nejen pobavení nabízí odrazy. Někdy je to vhodná příležitost upřít pohled na neznámého člověka. Nejlépe opačného pohlaví. 😉 Využít ji mohou zejména jedinci, kteří by jindy odvrátili svůj pohled od cílového objektu. Takhle se vlastně díváte z okna a nikdo vás nemůže nařknout z toho, že ho sledujete.

Také umělci mohou v odrazech najít zajímavou inspiraci. Ve spojení se statickým předmětem, který je umístěn za skleněnou plochou, ve které se odráží obraz okolí, je možné zachytit zajímavý motiv. Poodstoupením o několik kroků, ale někdy i stačí pár centimetrů, se výsledný efekt může radikálně proměnit. V kombinaci s dalšími technikami lze vytvářet nepřeberné množství námětů.

Jestli si to čtete v dopravním prostředku, zkuste rychle zvednout hlavu, zadívat se do skla a schválně co první uvidíte?

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice takhle mi tu žijem se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s