Šířka vozidla se počítá včetně vnějších zpětných zrcátek!

Nevím od kdy je na Štěrboholské spojce, za připojením od Dolních Počernic směrem do centra, dopravní omezení, ale já jsem se jej „objevil“ v pondělí večer, při první cestě na HUB. Štěstí v neštěstí? Doprava byla omezen kvůli bouračce na připojení. Kdosi „přehlédl“ značku STOP a vjel přímo pod projíždějící kamion. Kolona nebyla nijak dlouhá, ale v místě, kde se auta střetla, bylo potřeba se složitě „motat“ kolem a mezi kužely, kterými zde silničáři vyznačili dopravní omezení.

Nechápu, nerozumím a ani nechci poznat „individum“, které v místě dopravního omezení navrhovalo jízdní pruhy. Jsou zde vyznačeny dva jízdní pruhy směrem do centra a jeden jízdní pruh směrem z centra. Dva menší jsou omezena pro vozidla do šířky 2m!

4603-1004

Dopravní značka B15 – Zákaz vjezdu vozidel, jejichž šířka přesahuje vyznačenou mez

Už jste někdo měřil, jak široké máte auto? Pozor, počítá se šířka, včetně vnějších zpětných zrcátek! V jednom místě dopravního omezení dva pruhy omezené pro vozidla do šířky 2m, rozhodně nemají víc jak 4m! A to včetně dopravních značení mezi nimi! Když se v tomto místě „sejdou“ dva osobní vozy a nákladní vozidlo, není možné, aby se tam všechna vešla.

Dnes v noci, z toho, vznikla nebezpečná dopravní situace. Blížil jsem se do místa zúžení, když jsem si všiml, že auta jedoucí přede mnou brzdí. A dost intenzivně. Než zůstalo téměř stát, začalo se něčemu vyhýbat. Kužel! Uprostřed jízdního pruhu kužel, který měl oddělovat protisměrné jízdní pruhy. Zapnul jsem varovné blinkry a brzdil a přemýšlel, kam nasměrovat kamion. V protisměru auta, nezbývalo, než kužel přejet. Ač jsem se snažil sebevíc, nápravami návěsu jsem kužel „slisoval“. 25tun, je 25tun. 😎

Spousta řidičů, si před vjezdem do zúžení, nebo přeložení jízdního pruhu, které je označeno dopravní značkou o maximální šířce vozidla, zřejmě neuvědomuje, co takové omezení znamená. Nejen, že neznají vlastní šířku vozidla, protože jinak by se v dopravním pruhu o šířce 2m, nikdy nemohla „objevit“ dodávka, nebo SUV vozidlo. A auto s podvalníkem na osobní vozidla, už vůbec ne. A kolik takových aut v těchto omezeních denně potkávám. Ať si majitelé těchto vozidel sáhnou do svědomí, vezmou metr a změří šířku svého vozidla. Včetně vnějších zpětných zrcátek! Kdo změří šířku menší než 2m, tomu se klidně omluvím. Vlastně si ani neuvědomují, že a) porušují Vyhlášku o pozemních komunikacích a za b) ohrožují bezpečnost vlastní i ostatních účastníků silničního provozu .

Chápu, že je „vopruz“ táhnout se za nákladním vozidlem, zvlášť, když je omezení ve stoupání, ale je snad lepší riskovat dopravní nehodu jen kvůli své pohodlnosti, spěchu a přesvědčení „že se tam vejdu“? To ať si každý rozhodne se svým svědomím sám.

Hezký den 🙂

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice zápisky truckera se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Jedna reakce na Šířka vozidla se počítá včetně vnějších zpětných zrcátek!

  1. Pingback: Náhoda? Prozření odpovědných? Nebo snad za to může můj Zápisník? | zápisník jiproch

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s