Rozrůstáme se!

Přibyl nám do rodiny nový člen. Je už sice tříletý, tedy pardon, tříletá! Je to holčička, překrásná kočička. 🙂

2013-10-22 12.02.31_u

Britská kočka – Isabella Felicita da Banaccia, CZ

O možnosti, že se u nás objeví, jsme tušili již několik týdnů. Jen pořád nebylo jasné, kdy nastane den D, hodina H a minuta M. Včera večer volala #mojezlato, že je to tady! 😮 Dnes dopoledne jsem „připravil“ pokojíček, kde se bude aklimatizovat a postupně se seznamovat s ostatními členy domácnosti. Před polednem jsem ji vyzvedl z veterinární ordinace a přinesl domů. Zatím se v novém prostředí bojí, našla si „úkryt“ pod křeslem.

Asi nejtěžší to bude s Terezkou. Je to také kočka, ale je „drobátko“ postižená. Je hluchá, nemá jedno očičko a po autonehodě se hůř pohybuje. Loni v létě jsme měli doma dva měsíce kočku z Německa na doléčení. Po celou dobu pobytu k ní Terezka neměla přístup, ale věděla o její existenci. Žádný zásadní problém však nenastal, tak doufáme, že nyní to nebude jiné. Rozdíl bude jen v tom, že se s novou „obyvatelkou“ domácnosti, budou pohybovat po celém bytě společně. 😉

Dalším, s kým bude „seznamování“ horší je Aiky. Naše fenečka Labradorského retrívra. #mojezlato ji přivedla domu, po jedné umísťovací akci, kdy jejich veterinární ordinace působila v roli veterinární poradny. 🙂 Nevíme co všechno musela prožít, ale určitě to nebylo nic hezkého. Na kočky, které se pohybují venku, kolem baráku, je přímo alergická. Teď už to není tak hrozné, ale ze začátku to byl opravdu boj.

Proč jsme si „pořídili“ další zvířátko? Těžká otázka, ale jednoduchá odpověď. Je to s ohledem na bývalou kolegyni #mojezlato, která před rokem zemřela. Byla chovatelkou Britských koček s vlastní chovatelskou stanicí Bonaccia. Majitelé, kteří od ni Isabelle měli, její chov nezvládali a celkem rozumně se obrátili na dcery chovatelky s žádostí o pomoc. Ty je odkázaly na veterinární ordinaci, kde jejich maminka pracovala a odtamtud, se už zcela „logicky“ dostala až k nám. 🙂 Je čerstvě po kastraci. Jestli u nás zůstane, nebo ji budeme hledat nový domov, zatím nejsme „pevně“ rozhodnuti. Ale zvířátka, která se u nás doposud „jen“ léčila, až na kočičku z Německa, vždy u nás našla i nový domov. 😉

Hezký den 🙂

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice takhle mi tu žijem se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s