#tbcht (týden bez chytrého telefonu)

A je to tady zase! Zkouška odolnosti jestli vydržím týden bez chytrého mobilního telefonu? Ale kdeže. 😛 Tentokrát jde o ryze praktickou zkoušku s nabídkou mobilního internetu ve spojení s voláním a SMS zprávami mého mobilního operátora.

Už mě nebaví tahat dvě zařízení. Jedno používat pro volání a SMS zprávy, druhé pro datový provoz. Delší dobu přemýšlím, že všechny služby sjednotím do jednoho zařízení, pod jednoho operátora. Jenže! Každé rozhodnutí má mnoho "jenže". Žádný z operátorů nenabízí takové služby, aby s nimi mohl být uživatel spokojený. Každý preferuje něco jiného. Asi nejdůležitějším prvkem je, jakého operátora používá rodina. Respektive, jestli "domácí" operátor nabízí nějaký rodinný balíček, který umožňuje volat a posílat SMSky v rámci rodiny, buď s výraznou slevou, nebo zdarma.

Nutit celou rodinu, aby kvůli "mému" zájmu, změnila mobilního operátora, se nemusí setkat s pochopením a už vůbec ne s nadšením. I oni mají svoje zájmy, názory a připomínky, proč zůstat u stávajícího operátora. Ať už se jedná o zájmy vzhledem ke svým spolupracovníkům, kolegům a kamarádům, nebo vzhledem k výhodným sazbám za volání a SMS zprávy. A že vy potřebujete levnější data? "Tvůj zájem, tvůj problém, my to nepotřebujeme, poraď si jak chceš.".

A zde nastupuje rozhodnutí, jestli používat dvě zařízení, nebo jedno zařízení, které umožňuje vložení dvou SIM karet, kdy každou budete používat na něco jiného, a nebo se smířit s nabídkou současného operátora, i když není nijak výhodná oproti té, kterou by mohl nabídnout konkurenční operátor.

Co s tím? To řeším nyní i já. Proto jsem se rozhodl pro týden bez chytrého telefonu. Název je to sice zavádějící, protože budu používat Nokii 5230 (T-Mobile), která svého času mezi chytré telefony patřila. Dnes, dnes už je to "cihla", která by leckterého uživatele tížila v kapse. Ale já ji mám už čtvrtý rok a stále jsem s ní spokojený. Svůj "chytrý" HTC Magic (Vodafone) odpojím od datových přenosů, nebo jej uložím do šuplíku, jako kdysi. Tentokrát však nebudu úplně offline. 😉

Postřehy z celého týdne budu publikovat na svém Twitter účtu @jiproch a celý týden následně shrnu zde na zápisníku. Sám jsem zvědavý, jak to dopadne.

Hezký večer 🙂

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice takhle mi tu žijem se štítky , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s