Přetlačovaná s vlakem

Možná jste o tom už někteří slyšeli, nebo viděli v televizním zpravodajství, někoho to možná minulo. U Brandýsa nad Labem, se na nechráněném železničním přejezdu, střetl kamion s osobním vlakem. Kamion patřil naší firmě, vlak Českým drahám. Podle informací byli na místě „pouze“ dvě lehká zranění. Píšu „pouze“, myslím „zaplať pánbůh“!

Po půl osmé mi volal přímý nadřízený, s dotazem, kde je u Brandýsa nad Labem, železniční přejezd se STOPkou. Srazil se zde kamion z našeho depa v Měšicích, s osobním vlakem. Podle prvních informací nebyl nikdo zraněn. Štěstí v neštěstí! Pokusil jsem se mu co nejlépe popsat místo, kde to je. Byl vyslán na místo nehody, jako zástupce firmy.

Z informací, že se nikomu nic nestalo, se dalo předpokládat, že škoda na vozidlech nebude veliká. Možná vlak narazil do návěsu? V tu chvíli nikdo neznal podrobnosti. Řidiče kamionu znám tak dlouho, co nastoupil k naší firmě. Od začátku je na depu v Měšicích, jezdíme společně na stejných směnách. Není to žádný „rapl“, ani „janek“. Žádný divoch, který by se slepě „vrhal“ přes železniční přejezd, který sice není chráněný, ale je u něho STOPka. Je to pohodový chlap, který má „všech pět“ pohromadě.

Celý den mi leželo v hlavě, co se muselo stát, aby by přehlédl vlak. Místo je to přehledné a tím, že je to nechráněný přejezd, vlak houká už daleko před přejezdem. Ani rychlost vlaku zde není závratná, jde o regionální, nebo příměstskou linku. Stát se mohlo cokoli. Bylo to pro mne prostě záhadou.

Doma jsem začal prohledávat zpravodajské weby. Jedinou informaci, kterou se mi podařilo najít, je záznam v Polední televizní noviny TV Nova – samotná reportáž začíná v 10:33 min. Po zhlédnutí videa, se vše vyjasnilo. Příčinou srážky byla MLHA!!!

Kdo je viníkem, to bude muset určit Policie a Drážní inspekce. V každém případě, je to pro všechny účastníky nepříjemný zážitek.

Nepodceňujte mlhu na silnici! Je záludná, nebezpečná a snížená viditelnost, vždy přináší mnoho nebezpečných situací. Když to odnesou jen plechy, nejde o nic. Jak se to říká?

„Když nejde o život, jde o hovno!“

Hezký večer 🙂

P.S. Děkuji tímto Tomáši Kapalovi za odkaz na článek ze serveru požáry.cz, kde je fotodokumentace z místa nehody.

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice zápisky truckera se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s