Kde je naše národní hrdost?

Česká republika je celosvětově uznávaným výrobcem foukaných vánočních ozdob. Setkat se s nimi mohou zákazníci po celém světě. Od chladného severu, přes Arabský poloostrov, až po Jižní Afriku. A také od Japonska, kolem celé zeměkoule na západ, po Severní a Jižní Ameriku. Není snad země, kde by neznaly české výrobky symbolizující Vánoce.

O tom, že závažíme OBI zbožím na Vánoce, jsem psal už na Twitteru.

image

Také ostatní markety a DC sklady se zásobují vánočním zbožím. Do Vánoc zbývají necelé tři měsíce, ale současný trh nečeká. Kdo má první zboží v regálech obchodů, ten vyhrává. Zákazník je sice zmatený, že v říjnu jsou již v prodeji vánoční ozdoby, umělé stromky a balící papíry, ale prodejce si mne ruce, jak je připravený!

Dnes jsem opět vezl do OBI deset stojanů plných vánočních ozdob. V jaké barvě letošní Vánoce budou? Těžko říct, na stojanu byly ozdoby všech barev. Co mě ale překvapilo, až vyděsilo, byl výrobce ozdob.

image

Ano, všechny ozdoby jsou Made in China! Jako by nestačilo, že obchody jsou plné zboží z Polska (potraviny), Malajsie (obuv), Číny (elektronika a oblečení) a dalších zemí s různým sortimentem. Už i vánoční ozdoby jsou k nám dováženy! A nejsmutnější je, že to lidi kupují. 😦

Já vím, v první řadě jde o peníze. Ale kde zůstala naše národní hrdost? Vždyť české výrobky jsou stále kvalitní a to tak, že jsou exportovány do celého světa. Proč z nich mají mít radost někde na druhém konci světa a my se spokojíme s druhořadým „šuntem„? To to nikomu nevadí?

Jak by asi mohlo, když těžký průmysl, chlouba české dovednosti, je zlikvidován. České zemědělství a potravinářství už také skoro neexistuje. Velkochovy jatečních zvířat jsou vybíjeny, přežívají jen ti nejstatečnější. Ovocnářství už existuje jen díky malopěstitelům a vinařstvím. Je to slabá naplast, ale dokud hoří malý plamínek, naděje stále žije.

Je mi z toho smutno. To ale asi všem normálním lidem. A ti odpovědní? Můžeme se jich zeptat už v nejbližších dnech, kdy se budou ucházet o naše hlasy do poslanecké sněmovny.

Zeptejte se „svého“ politika, co udělá pro rozvoj českého průmyslu a zemědělství! A podle jeho odpovědi, se rozhodněte, komu dáte svůj hlas. Nenechte se odbít, že toto není na programu dne, že jsou důležitější priority. Ale co by mělo být důležitější než kvalitní průmysl a zemědělství, které přinese rozvoj pracovních míst a zvýšení produktivity. Nebo budeme žít pouze z importové produkce?

Hezký den 🙂

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice zápisky truckera se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

2 reakce na Kde je naše národní hrdost?

  1. vitsoft napsal:

    Pro rozvoj českého průmyslu a zemědělství je důležitější než při volbách hlasovat v obchodě, svou peněženkou.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s