Jako fakt se začínám bát!

Kde? Na silnicích!
Koho? Ostatních řidičů!
Proč? Z toho, co zažívám v poslední době, zůstává rozum stát.

S koncem prázdnin a návratem lidí do měst, začal „houstnout“ silniční provoz. Také září, které svým průběhem spíš připomíná podzim, uvrhlo majitele aut do jejich „kočárů„. Přece nebudou sdílet městskou dopravu s „nakaženými„. Raději si svůj bacil chytnou od kolegů, nebo v obchodě. Nebo tam taky nechodí? 😉

Stejně jsem nikdy nepochopil mentalitu lidí, kteří raději stojí dlouhé minuty v kolonách, podobně smýšlejících řidičů. Kdyby „skočili“ do hromadného prostředku, jsou na druhém konci města rychleji. A ulevilo by se i městu. Ti co tvrdí, že hromadnou dopravou ne, bych postavil na celý den na rušnou ulici, kde denně projede tisíce aut, jak jim to bude „vonět„.

Ale to už jsem odbočil od tématu. Začal podzim. Stromy se zbavují listí a to, v kombinaci s deštěm, vytváří na silnici kluzký povrch. Mnoho řidičů si toto uvědomí až ve chvíli, kdy dostanou smyk. Také zkracující se den, neblaze působí na psychiku řidiče. Je potřeba větší soustředění a pozornost.

Snižující se viditelnost, s sebou přináší i špatný odhad. Nehledě na špatné používání světel na vozidle. Kolik denně, v dešti, potkám aut s denním svícením, ani nepočítám. V mlžném oparu, je auto bez rozsvícených zadních mlhovek, vidět i na poslední chvíli. A to už může být pozdě.

Také různá dopravní omezení, při kterých se mění dopravní značení, jsou pasti pro „sváteční a nevyježděné“ řidiče. Tam kde je vždy hlavní, je najednou vedlejší a neštěstí je hotovo.

Špatné povětrnostní podmínky, snížená viditelnost a dopravní omezení se dnes staly osudné staršímu řidiči u Bezdečína. Přehlédl nákladní auto. Kolega by řekl: „Už si nemusí dělat starosti, co bude dělat večer.“ Ale co ten řidič náklaďáku, ten to bude mít před očima ještě dlouho.

Vždy, když nastává podzim se těším na zimu. Až bude mrznout a sněžit. Ze silnic aspoň zmizí „váhaví střelci„. Když začne sněžit, zase si říkám, jestli by mi v teplé kanceláři nebylo líp. Nebylo! Sice mi tak měsíc trvá, než si na sníh na silnici zvyknu, ale pak už je to až do jara fajn.

Je jedno, jaké je roční období, řidič se musí přizpůsobit tomu, co je na silnici. Říkám to furt a stále: „Je lepší být doma v šest, než v půl šesté v márnici„. Buďte na sebe i ostatní opatrní. Na každého z nás někdo čeká a žijeme jen jednou, tak proč si život zbytečně krátit.

Hezký den 🙂

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice zápisky truckera se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Jedna reakce na Jako fakt se začínám bát!

  1. Pingback: Viděl jsem letět člověka | zápisník jiproch

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s