Skátuláta héjbéjte se

Každé ráno pozoruji na depu tuto hru se zbožím. V čem spočívá princip této hry? V určité oblasti, do které je zboží doručováno, mají na starosti 2-3 řidiči. V noci se zboží z centrálního překladiště, na depu roztřídí podle jednotlivých linek „do chlívků„. Ráno si řidiči dané linky, dělí zboží podle oblastí na lince. A v tu chvíli začíná právě tato hra. 😉

Nejen, že řidiči musí zboží rozdělit podle oblastí na lince, ale také podle celkové váhy a objemu. Auta nejsou nafukovací a mají své váhové limity. Do některého místa je toho víc, jinam méně. Co se nevejde „kmenovým“ řidičům, to pobírá auto „na výpomoc„. A zde do hry vstupuji já a druhý #truck řidič na směně.

Pro nás jsou určeny velkoobjemové zásilky, zboží pro OBI a centrální sklady s elektronikou. Když je něco navíc a u adresáta není problém s vložením z kamionu, bereme i tyto zásilky.

Tak třeba dnes, jako každé pondělí jsem bral do Mladé Boleslavi zásilky pro OBI a OKAY. K tomu jsem měl mít naloženo 11EUR palet pro Hypernovu. Jeden z „cargo“ řidičů, jezdících v Boleslavi, měl zásilku pro jakousi stavbu, v počtu 9 palet. Palety byly „nadrozměrné“ a zabraly by mu téměř celou ložnou plochu. Na štítku s adresou doručení byl telefon na kontaktní osobu. Nakonec se z osoby „vyklubal“ majitel stavební firmy. Po telefonické domluvě se zjistilo, že vyložit zboží z kamionu na místě, není problém. Dispečer změnil propozice zásilky a já místo do Hypernovy zamířil na stavbu. 🙂

S vyložením opravdu nebyl problém. Když nepočítám, že  jsem stál na hlavní silnici, v kopci a ještě k tomu v bezprostřední blízkosti křižovatky a kamionem jsem ještě více stěžoval výhled řidičům z vedlejší silnice, při výjezdu na hlavní. Vyložit zboží také nebyl problém, „naběhla“ skupina ukrajinských dělníků a všechno odnosili „v teplých„. 😀 Jen na majitele s razítkem, jsem musel čekat přes půl hodiny.

A takovéhle Skátuláta héjbéjte se pořádáme skoro každý den!  Hezký den 🙂

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice zápisky truckera se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s